دکتر ناصر هوشمند وزیری

دکتر ناصر هوشمند وزیری

دکتر وزیری هم اکنون در غار موزه وزیری در منطقه لواسان که در سال 1384 تاسیس نموده مشغول به فعالیت می باشد.

1070
0
دکتر ناصر هوشمند وزیری
دکتر ناصر هوشمند وزیری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از حجار، دکتر ناصر هوشمند وزیری از جمله هنرمندان معاصری است که در زمینه مجسمه سازی فعالیت های بسیار زیادی را انجام داده است.

استاد وزیری در سال ۱۳۲۵ در شهر همدان چشم به جهان گشود و در سن ۵ سالگی به همراه خانواده به تهران نقل مکان کرد. اولین تجربه مجسمه سازی او در ۱۲ سالگی و برای ساخت کاردستی در مدرسه شکل گرفت.

دکتر وزیری در سالهای بعد (۱۳۵۰شمسی) در رشته مجسمه سازی از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل و در سال ۱۳۵۲ در موزه تاریخ طبیعی به عنوان مدیریت بخش هنری برگزیده شد.

استاد وزیری در طول سالهای فعالیت خود موفق به کسب افتخارات و عناوین بسیار زیادی شده است که از جمله آنها می توان به کسب رتبه نخست در اولین همایش مجسمه سازی در سال ۱۳۷۴ عضویت در هیت موسس انجمن مجسمه سازان ایران، کارشناس مجسمه سازی در موزه تاریخ طبیعی، مدیر بخش هنری موزه تاریخ طبیعی پردیسان، تدریس در دانشکده هنر سوره و کسب عنوان استاد درجه یک و دریافت دکترای افتخاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۷۰اشاره داشت.

همچنین آثار فراوانی از وی در موزه ها و میادین شهری کشور به نمایش گذاشته شده است؛ مانند مجسمه فردوسی و رستم و سهراب (پارک جمشیدیه) گوزنها، آبنما، دایناسور (پارک پردیسان ) پرواز و نردبان (پارک ایرانشهر) آبنما، مجسمه های سنگی سمور، سنجاب، سگ آبی و آبشار ۲۷ متری (پارک ساعی ) و……

دکتر وزیری هم اکنون در غار موزه وزیری در منطقه لواسان که در سال ۱۳۸۴تاسیس نموده مشغول به فعالیت می باشد. این مکان اولین غار موزه خصوصی ایران است که در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع همراه با دالان های حفاری شده در دل کوه و بخش های نمایشگاهی، کارگاهی، صنایع دستی آموزشی، نگار خانه و سالن اجتماعات که در تمامی آنها آثار استاد وزیری به نمایش گذاشته شده ساخته شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

ده − ده =