دلار آزاد ۲۰ تومان گران شد

دلار آزاد ۲۰ تومان گران شد

312
0
دلار
دلار

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، امروز قیمت هر دلار را ۳۷ هزار و ۵۲۰ ریال و هر یورو را ۴۰ هزار و ۶۸۰ ریال اعلام کرده است.

براساس اعلام این اتحادیه ، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه با ۱۰ هزار ریال افزایش قیمت، پنج میلیون و ۶۱۰ هزار ریال و هر ربع سکه با ۲۰ هزار ریال افزایش قیمت، دو میلیون و ۹۷۰ هزار ریال دادوستد شد.

در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه یک گرمی بدون تغییر قیمت در مقایسه با آخرین روز کاری هفته گذشته، یک میلیون و ۸۶۰ هزار ریال فروخته و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۰۳ هزار و ۹۷۰ ریال داد و ستد شد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا بدون کاهش قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته، یکهزار و ۱۸۴ دلار و ۶۰ سنت قیمتگذاری شد.

در روزهای گذشته نرخ دلار آزاد  به صورت بی وقفه  رشد داشته است. این در حالی است که دولت سیاست تک نرخی شدن ارز را برای پایان سال هدف گذاری کرده بود که با افزایش یکباره نرخ ارز در بازار آزاد دستیابی به این هدف دور از انتظار به نظر می‌رسد.

کارشناسان یکی از دلایل افزایش قیمت ارز در بازار آزاد را رشد ۵درصدی شاخص دلار در بازارهای جهانی می‌دانند همچنین با توجه به اینکه در روزهای آینده بودجه سال ۹۶ به مجلس ارائه خواهد شد برخی گمانه زنی‌ها، افزایش نرخ دلار در بازار آزاد را  با تعیین نرخ دلار در لایحه بودجه  سال ۹۶ بی ارتباط نمی‌داند.

منبع: تسنیم

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

11 − هفت =