دفتر بازرگانی روسیه در ایران راه‌اندازی می‌شود

دفتر بازرگانی روسیه در ایران راه‌اندازی می‌شود

در چارچوب برنامه های روسیه و ایران برای افزایش هر چه بیشتر ارزش روابط اقتصادی دو جانبه و نقشه راه توسعه همکاری ها، دفتر نمایندگی بازرگانی این کشور در تهران راه اندازی می شود.

207
0
دفتر بازرگانی روسیه در ایران
دفتر بازرگانی روسیه در ایران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، روسیه همزمان باگشایش دفتر بازرگانی خود در ایران تا پایان سال جاری میلادی در ۹ کشور دیگر نیز نمایندگی های مشابه راه اندازی می کند.

روزنامه ایزوستیا به نقل از وزارت توسعه اقتصادی روسیه نوشت: دفاتر نمایندگی بازرگانی در ایران و کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و آفریقایی در چارچوب برنامه های توسعه فعالیت های اقتصادی بازرگانان روسی در سراسر جهان کار خود را آغاز می کنند و شرکت دولتی مرکز صادرات روسیه نیز عملیاتی شدن این برنامه را تایید کرده است.

ماموریت این نمایندگی ها ارائه خدمات لازم حمایتی به صادر کنندگان روسی برای پیشبرد فعالیت های خود در کشورهای مختلف و همچنین افزایش عرضه کالاهای روسی در بازارهای خارجی اعلام شده است.

ارائه مشورت های کارشناسی و بازاریابی بین المللی، بهره برداری از تجربه های موفق کشورهای دیگر در افزایش صادرات، استفاده از مزیت ها و تسهیلات قانونی و تعرفه ای برای افزایش فعالیت های بازرگانی همراه با شناخت نیازهای بازارهای خارجی نیز از دیگر محورهای کاری برای افزایش حضور تجاری روسیه در مناطق مختلف جهان است.

گشایش دفتر بازرگانی روسیه در ایران می تواند زمینه افزایش روابط اقتصادی دو کشور را در بخش واردات و صادرات فراهم کند، بویژه اینکه در افق توسعه روابط دو کشور برنامه ۱۰ میلیارد دلاری شدن ارزش همکاری های اقتصادی در هر سال برای آینده ای نزدیک پیش بینی شده است.

از آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم، ایران و روسیه با اجرای راهبرد افزایش همکاری های دوجانبه و همگرایی منطقه ای، روابط اقتصادی رو به رکورد خود را تحرک بخشیده اند.

پایین ترین سطح روابط تجاری دو کشور در سال ۱۳۹۲ با سقوط از چهار میلیارد دلار به کمی بیش از یک میلیارد دلار تجربه شد.

در چارچوب اقدام های دولت یازدهم، سال۲۰۱۴ ارزش اقتصادی روابط دو کشور به حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید، سال ۲۰۱۵ نیز حدود ۳۰ درصد رشد کرد و براساس آمارهای تازه اعلام شده در شش ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵، حدود ۶۹ درصد بیشتر شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید