حضور ۴۰۰ تاجر بین المللی در نمایشگاه سنگ ایران

حضور ۴۰۰ تاجر بین المللی در نمایشگاه سنگ ایران

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: 400 رایزن اقتصادی و تاجر بین المللی سنگ به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات دعوت شدند.

269
0
حسین پورحسنی
حسین پورحسنی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۴۰۰ رایزن اقتصادی و تاجر بین المللی سنگ به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات دعوت شدند.

وی افزود: نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن و صنایع وابسته از ۲۴ تا ۲۷شهریور ماه سال جاری درمحل نمایشگاه های بین المللی محلات برگزار می شود.

وی اظهارکرد: با رایزنی هایی که تاکنون انجام شده است، شرکت هایی از کشورهای ترکیه، پرتغال، چین، هند، افغانستان، ایتالیا و یونان در نمایشگاه سنگ ایران شرکت می کنند.

پورحسنی ادامه داد: رایزنی با شرکت های خارجی توسط امور بین الملل نمایشگاه ادامه دارد و استقبال آن ها برای حضور در نمایشگاه رو به افزایش است.

وی بیان کرد: در هماهنگی با اتاق بازرگانی و مسئولان استان مرکزی، بسترهای حضور سفیران و انجمن های سنگ کشورهای چین، پرتغال، روسیه و ایتالیا برای شرکت در نمایشگاه سنگ ایران فراهم است.

وی گفت: ۲ محقق و کارشناس صاحب نظر از کشور پرتغال در زمینه صنعت سنگ نیز برای حضور در این نمایشگاه بین المللی و سخنرانی در برنامه های جانبی آن اعلام آمادگی کرده اند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت های نمایشگاه امسال صنعت سنگ نسبت به سال گذشته، تخفیف برای خرید است و بر اساس مصوبه هیات مدیره نمایشگاهی، تمام شرکت ها برای سنگ بریده و کوپ در نمایشگاه مذکور تخفیف ۲۰ درصدی اعمال می کنند.

پورحسنی معتقد است که عرضه سنگ فراوری شده و کوپ با تخفیف ویژه تحرک اقتصادی چشمگیری را در صنعت سنگ ایجاد می کند.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: از همه شهرداران ایران و ۲۵ هزار پیمانکار ساختمانی کشور نیز برای حضور در نمایشگاه سنگ ایران دعوت شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار سمپوزیوم مجسمه سازی بین المللی همزمان با نمایشگاه سنگ ایران امسال در محلات اجرا می شود که در این سمپوزیوم چهار مجسمه ساز ایرانی و چهار مجسمه ساز از کشورهای اروپایی در آن حضور یافته و اقدام به طراحی و اجرای مجسمه هایی در ابعاد یک در یک متر می کنند.

وی بیان کرد: در راستای این برنامه در زمان برگزاری نمایشگاه سنگ ایران، بازدید کنندگان می توانند از نزدیک با مراحل کاری هنرمندان مجسمه ساز آشنا شوند.

پور حسنی یادآورشد: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در فضایی به وسعت ۵۵ هزار متر مربع در هشت سالن در ۱۰ کیلومتری محور محلات به شهرنیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برگزار می شود.

وی افزود: در این نمایشگاه غرفه هایی در زمینه های فرآوری سنگ های ساختمانی، معادن سنگ، ماشین آلات استخراج معدنی و فرآوری سنگ ساختمانی، قطعات و لوازم سنگبری، معدن و ماشین آلات و سایر صنایع وابسته به صنعت سنگ به نمایش گذاشته می شود.

پور حسنی گفت: ۹ هزار تن سنگ خام معادن کشور به منظور معرفی ظرفیت معدنی ایران در نمایشگاه سنگ ایران در محلات ارسال و در قالب سالن نمایش سنگ خام (کوپ) در معرض دید بازدید کنندگان قرارمی گیرد.

شهرستان محلات در جنوب استان مرکزی در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک قرار داد و به عنوان قطب تولید سنگ نمای کشور شناخته می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید