دره وزمی: نداشتن پروانه بهره برداری تنها یک بهانه است

دره وزمی: نداشتن پروانه بهره برداری تنها یک بهانه است

277
0
محمد دره وزمی
محمد دره وزمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، به دنبال انتشار گزارش مصنوعات سنگی «سریش آباد» ناکام شد/ نبود مواد اولیه کارگاه رازمین زد که در آن علت تعطیل شدن کارگاه مصنوعات سنگی که حدود چهار ماه از افتتاح آن می گذرد، ازسوی مسئول کارگاه نبود مواد اولیه و از طرف شرکت معادن کوثر هم نبود پروانه بهره برداری عنوان شده بود، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان این دلایل را رد کرد و آنها را بهانه هایی بنی اسرائیلی خواند.

محمد دره وزمی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر از معادن استان بهره برداری می کند و این معادن برای اشتغال جوانان استان باید خیر و بهره ای داشته باشد.

وی اضافه کرد: استفاده از سنگ های لاشه پرتی این معادن برای تولید مصنوعات سنگی انتظار زیادی نیست که مردم از معادن استان کردستان دارند و در همین راستا اقدامات خوبی آغاز شد که تاکنون تمامی این اقدامات به نتیجه نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان صنعت، معدن وتجارت استان سال ۹۴ جوانان منطقه را تشویق و ترغیب به راه اندازی و فعالیت در کارگاه های مصنوعات سنگی برای ممانعت از خام فروشی معادن کرد، افزود: تضمین کردیم که از معادن مرمر سنگ لازم در اختیار این کارگاه ها قرار داده خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: ما از وضعیت ایجاد شده رضایت نداریم و انتظار داریم هم شرکت معادن کوثر و هم کارگاه های مصنوعات سنگی و در کل تمام مجموعه باهم صادق باشیم.

دره وزمی بیان کرد: بی شک این شرکت می تواند سنگ لاشه را در نقاط دیگر و با قیمت بیشتری به فروش برسانند ولی ما از آنها درخواست کردیم که با قیمت کمتر در اختیار کارگاه مصنوعات سنگی سریش آباد قرار دهند و انتظار می رود این کارگاه هم آن را تبدیل به مصنوعات سنگی کنند نه اینکه به صورت خام بفروش برسانند.

وی یکی از دلایل تعطیل شدن کارگاه مصنوعات سنگی را خام فروشی برخی از افراد فعال در این کارگاه خواند و گفت: متاسفانه برخی از اعضای کارگاه رعایت نکردند و اقدام به خام فروشی کردند و همین باعث وارد شدن آسیب به دیگران به ویژه آنهایی که فعال هستند و کار می کنند، شده است.

وی ادامه داد: از شرکت هم انتظار داریم کمتر مته به خشخاش بگذارد ممکن است افرادی خطا کرده و خام فروشی کرده باشند ولی این دلیل نمی شود که حدود ۲۰ واحد این کارگاه را از سنگ لاشه مورد نیاز محروم کرد و قطعا این برخوردی منطقی نیست.

جواز تاسیس ۲۰ واحد مصنوعات سنگی به نام شرکت صادر شده است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ارتباط با دلیلی که شرکت مبنی بر نداشتن پروانه بهره برداری این کارگاه  عنوان کرده است، گفت: این دلیل بهانه ای بیش نیست، چراکه جواز تاسیس ۲۰ واحد مصنوعات سنگی سریش آباد به نام شرکت کوثر صادر شده است.

دره وزمی افزود: شرکت معادن کوثر موظف به بهره برداری رساندن این کارگاه است و برای صدور پروانه بهره برداری آنها باید اقدام کند و هر گونه کم کاری در این بخش متوجه این شرکت است.

وی یادآورشد: این کارگاه  متعلق به معادن کوثر و جواز تاسیس به نام این شرکت صادر شده است و باید بهره برداری کند و واحدهای آن را فعال نگه دارد و سنگ آن را هم تامین کند.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم شرکت  همانگونه که تاکنون کمک کرده همچنان این روند را ادامه دهد، بیان کرد: جای تاسف دارد هیچ کس تمایل به فرآوری ندارد و این هم به دلیل سودآوری بیشتر خام فروشی است و این در حالی است که این کار هیچ خیر و بهره ای برای استان ندارد.

در حالی که پیش از این شرکت معادن کوثر و همچنین خود فعالان این کارگاه ها دلایلی دیگری را در خصوص تعطیل شدن این کارگاه ها اعلام می کردند که امروز رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان دلایل جدیدی را عامل تعطیلی این کارگاه ها می داند.

بدون شک یکی از انتظارات اصلی بیش از ۱۰۰ نفر کارگر شاغل در این کارگاه آغاز به کار هر چه سریعتر آن است و به همین دلیل انتظار می رود که بعد از انتشار گزارش ها، مسئولان و متولیان امر در این زمینه اقدامات بهتری را در دستور کار قرار داده این مشکل هر چه سریعتر رفع شود.

  • مهر
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + پانزده =