درخواست برای کاهش مالیات در بخش تولید

درخواست برای کاهش مالیات در بخش تولید

134
0
بیژن پناهی زاده
بیژن پناهی زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، علی‌رغم وجود معافیت‌های مالیاتی حوزه تولید در بسیاری از کشورها، تولیدکنندگان ایرانی با مشکلات مختلفی از جمله فشارهای مالیاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و از همین رو درخواست تسهیلاتی را در این زمینه دارند تا بتوان شاهد رونق تولید بود.

در حالی که در دنیا تسهیلات ویژه‌ای به تولیدکنندگان اختصاص می‌یابد و بعضا سود تسهیلات بانکی حتی به دو درصد هم نمی‌رسد، تولیدکنندگان در ایران با مشکلات زیادی مواجهند که سود تسهیلات بانکی ۲۴ درصدی یکی از آن‌هاست. به همین دلیل فعالان این عرصه تقاضای تسهیل و کاهش مالیات در حوزه تولید را دارند.

در این خصوص بیژن پناهی‌زاده – معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران – با بیان این‌ که فشار مالیاتی وارد بر حوزه تولید همانند تیغی دو لبه است، از دولت خواست از فشار مالیاتی در حوزه تولید بکاهد.

وی همچنین با درخواست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بر وضع قوانینی جدید به منظور بهبود وضعیت تولید و ایجاد رغبت برای حضور سرمایه‌گذار، بیان کرد: «با توجه به اعمال تحریم‌های مجدد از سوی آمریکا به دلیل خروج از برجام، از دولت درخواست می‌کنیم که تسهیلات ویژه‌ای به بخش تولید اختصاص یابد و از فشارهای مالیاتی کاسته شود تا حداقل فعالان اقتصادی در حوزه تولید بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند چرا که در حال حاضر با وضعیت بسیار ویژه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند».

  • ایسنا
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هشت − 3 =