داود بهبودی: سیستم اداری گرفتاری زیادی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند

داود بهبودی: سیستم اداری گرفتاری زیادی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی: بهبود فضای کسب و کار یکی از حوزه های نرم اقتصاد مقاومتی است، لذا 20 دستگاه که در صدور مجوزها فعال هستند، با تعامل وهمگرایی، منجر به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری شد تا فضای کسب و کار استان ارتقاء یابد.

263
0
داود بهبودی
داود بهبودی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، داود بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی که با حضور وزیر کشور در تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه تهدیدپذیری اقتصاد استان، منجر به تدوین سند تدبیر و توسعه شد، اظهار داشت: در استان به اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اقتصاد پویا نیاز داریم که در قالب این سند تدوین شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال پروژه های سخت نیستیم، بلکه به دنبال پروژه های نرم در اقتصاد مقاومتی هستیم، افزود: بهبود فضای کسب و کار یکی از حوزه های نرم اقتصاد مقاومتی است، لذا ۲۰ دستگاه که در صدور مجوزها فعال هستند، با تعامل وهمگرایی، منجر به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری شد تا فضای کسب و کار استان ارتقاء یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، یکی از چالش ها در حوزه اشتغال را نداشتن آمار بیکاری در قالب بانک اطلاعاتی دانست و با اشاره به اینکه این بانک اطلاعاتی در دست تدوین است، گفت: پایین بودن سطح بهره وری نیز یکی از چالش های استان است و برای ارتقای آن، استفاده از ظرفیت خالی واحدها و راه اندازی آنها ضروری است.

وی افزود: در ادبیات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به دنبال بار محتوایی آن بودیم ولی اقتضائاتی دارد که قاطعیت، نافذ بودن کلام، شفافیت و صراحت یکی از ویژگی ها مهم آن است ولی متاسفانه هنوز این موضوع، شکل نگرفته است.

بهبودی، با اشاره به اینکه تسهیلات اعطایی به واحدها هنوز در حد خبر است که باید در سال اقتصاد مقاومتی اجرای تصمیمات سرعت گیرد، ابراز داشت: مشکلات همه واحدها نقدینگی نیست بلکه بهره وری کاملی ندارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان را یادآور شد و خاطر نشان کرد: دستور رئیس جمهوردر زمینه آزاد راه تبریز-بازرگان هنوز روی کاغذ مانده است، زمان اجرا ۵ سال بود که ۱ سال آن گذشت ولی هنوز خبری از آغاز اجرای آن نیست.

وی ادامه داد: توجه به پروژه های سفر ریاست جمهوری بسیار کم است که این بودجه حیثیتی دولت است و باید کامل تخصیص یابد.

بهبودی با بیان اینکه سیستم اداری روان عمل نکرده و گرفتاری زیادی برای سرمایه گذاران ایجاد می کند‏، تصریح کرد: این موضوع، مغایر با روح اقتصاد مقاومتی است وبایدفکری به حال این روند انجام داد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید