ایجاد ثبات اقتصادی با سالم سازی نظام بانکی

ایجاد ثبات اقتصادی با سالم سازی نظام بانکی

دبیر هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی استان آذربایجان غربی: بوروکراسی اداری و سلیقه‌ای عمل کردن برخی مدیران دولتی یکی از تهدیدهای اساسی رشد و توسعه کشور است.

165
0
خسرو خوش خلقی
خسرو خوش خلقی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، خسرو خوش خلقی دبیر هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی استان آذربایجان غربی در همایش «نقش پیمانکاران عمرانی در پسابرجام» اظهار داشت: توسعه حقیقی زمانی اتفاق می‌افتد که حاکمیت با تمام وجود به بخش خصوصی و توانمندی‌های آن باور داشته باشد.

وی افزود: وقتی در آذربایجان غربی ۲۵۰ پیمانکار درجه یک وجود دارد چرا برخی کارهای پیمانکاری بزرگ به شرکت‌های مرکز نشین سپرده می‌شود؟

خوش خلقی تصریح کرد: هم اینک پیمانکاران بزرگ‌ترین طلبکاران دولت هستند اما با این حال در برخی موارد  دیده می‌شود که دستگاه‌های اجرایی پیمانکاران را دور زده و در حق آنان اجحاف می کنند که چنین روشی با ادعای حمایت از بخش خصوصی سازگاری ندارد.

وی گفت: اگر ادعای حمایت از بخش خصوصی به شعار خلاصه شود و اجرایی نشود توسعه حقیقی در کشور اتفاق نمی‌افتد چون بخش خصوصی نقش غیرقابل انکاری در روند توسعه و آبادانی کشور دارد.

دبیر هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در تحریم های اقتصادی ۱۰ ساله ای که بر کشور ما تحمیل شد ارتباط پیمانکاران با دنیای خارج قطع شد به گونه‌ای که امروز جذابیت‌های لازم برای انجام سرمایه‌گذاریهای خارجی در بسیاری از بخش‌ها وجود ندارد.

وی افزود: ایجاد سلامت اقتصادی در نظام بانکی لازمه توسعه کشور است. برای ایجاد ثبات اقتصادی، کنترل تورم و غلبه بر رکود هیچ راهکاری بهتر از نظارت بر نظام بانکی و سالم سازی آن وجود ندارد.

خوش خلقی با انتقاد از بوروکراسی حاکم در بسیاری از بخش های دولتی گفت: بوروکراسی اداری و سلیقه‌ای عمل کردن برخی مدیران دولتی یکی از تهدیدهای اساسی رشد و توسعه کشور است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید