حیدرزاده: مهم ترین مشکل صنعت سنگ، عدم ثبات برخی قوانین است

حیدرزاده: مهم ترین مشکل صنعت سنگ، عدم ثبات برخی قوانین است

472
0
امیر حسین حیدرزاده
امیر حسین حیدرزاده

امیر حسین حیدرزاده رئیس انجمن سنگ یزد، نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی یزد و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: استان یزد از نظر غنای معدنی سنگ های تزئینی در کشور دارای رتبه دوم است و تنوع سنگ های مرمریت و تراورتن در این استان بیش از ۵۰ مورد می باشد.

وی افزود: در استان یزد معادن سنگ گرانیت، مرمر، مرمریت و تراورتن وجود دارد و برخی از معادن مرمر یزد از شهرت جهانی برخوردار هستند.

رئیس انجمن سنگ یزد خاطرنشان کرد: از جمله عمده مشکلات صنعت سنگ عدم ثبات برخی قوانین و نبود قوانین بلندمدت برای تولید و تجارت است که باعث می شود سرمایه گذاری در این بخش با مشکل روبرو شود.

حیدرزاده ادامه داد: به دلیل نبود امنیت کافی در تولید و عدم حمایت برخی مسئولین از سرمایه گذاران، بسیاری از افراد به جای سرمایه گذاری در بخش صنعت سنگ، به سپرده های بلندمدت در بانک ها روی آورده اند.

نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی یزد بیان داشت: به دلیل وجود برخی مشکلات برای تبادل پول با کشورهای مختلف، صادرات سنگ به خوبی انجام نمی شود. زمانی می توان به رونق صادرات سنگ امیدوار بود که بانک ها بتوانند مبادله پول بین ایران و کشورهای مختلف را به راحتی انجام  دهند.

  • محمد باقر شهبازی
۲+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

14 + 7 =