یاراحمدی: صنعت سنگ در پناه امنیت رشد می کند

یاراحمدی: صنعت سنگ در پناه امنیت رشد می کند

نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران خرم آباد:داد و ستد با کشورهای دنیا و رشد و توسعه صادرات نیازمند امنیت است که خوشبختانه امنیت در کشور ما وجود دارد اما گاهی توسط برخی افراد که خیلی هم مرتبط با دولت نیستند صحبت هایی انجام می شود که فضای اقتصادی کشور را ناآرام می کند.

375
0
حمید یاراحمدی
حمید یاراحمدی

حمید یاراحمدی نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران خرم آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد برجام و برداشته شدن تحریم ها می شود هنوز اتفاقی در حوزه صادرات سنگ نیافتاده و ما نتوانسته ایم اقدامات لازم در مورد فروش سنگ به کشورهای دیگر را انجام دهیم.

وی افزود: برخی فعالان صنعت سنگ در استان لرستان برای نوسازی دستگاههای خود از بانک ها وام دریافت کرده اند اما به دلیل رکودی که در کشور حاکم شده نتوانسته اند اقساط خود را به موقع پرداخت کنند و مشکلاتی برای آنها در این زمینه به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: سودهای بالای بانکی یکی ازمعضلات بسیاراساسی صنعت سنگ است که اگر بر طرف نشود بسیاری از صنعتگران را با مشکلات جدی و اساسی مواجه می کند.

نائب رئیس انجمن صنفی سنگبران خرم آباد خاطر نشان کرد: با ساخت و سازهایی که در مورد مسکن مهرانجام شد تقاضا برای سنگ گوهره خرم آباد به دلیل کیفیت بالا و قیمت پایین آن بالا رفت اما در حال حاضر و با پایان یافتن ساخت و سازهای مربوط به مسکن مهر تقاضای های داخلی برای سنگ خرم آباد بسیار پایین آمده است.

یاراحمدی گفت: به دلیل نزدیک بودن استان لرستان به کشورعراق در سالهای گذشته تقاضاهایی از طرف کشور عراق داشتیم اما با شروع بحث داعش در کشور عراق تعداد این تقاضاها بسیار کم شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت در سنگبری ها به شکلی پیش رفته که بسیاری از واحدهای تولیدی حاضرند سنگ خود را با ضرر بفروشند اما باز هم مشتری نیست.

یاراحمدی اظهار داشت: داد و ستد با کشورهای دنیا و رشد و توسعه صادرات نیازمند امنیت است که خوشبختانه امنیت در کشور ما وجود دارد اما گاهی توسط برخی افراد که خیلی هم مرتبط با دولت نیستند صحبت هایی انجام می شود که فضای اقتصادی کشور را ناآرام می کند.

وی یادآور شد: بسیاری از واحدهای تولیدی استان لرستان با اداره مالیات و بحث مالیات بر ارزش افزوده مشکل دارند. وقتی واحدهای تولیدی با رکود مواجه هستند و نمی توانند سنگ خود بفروشند چطور مالیات را پرداخت کنند. وقتی ما نمی توانیم سنگ خود را با پایین ترین قیمت بفروشیم چطور می توانیم یک درصدی هم بابت مالیات بر ارزش افزوده روی آن بگذاریم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید