اعطاء تسهیلات ویژه و ارزان به صادر کنندگان

اعطاء تسهیلات ویژه و ارزان به صادر کنندگان

معاون دبیر خانه شورای عالی صادرات: اگر فردی در امر صادرات فعالیت کند و برای این منظور از بانک وام دریافت کند شورای عالی صادرات بخشی از سود تسهیلات را به ایشان پرداخت می کند.

234
0
حمید عادلی
حمید عادلی

حمید عادلی معاون دبیر خانه شورای عالی صادرات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: صادرات غیرنفتی نقش غیرقابل انکاری در رشد اقتصادی ایفا می کند و اثرات قابل توجهی بر بهره ‌وری، اشتغال، رقابت‌پذیری و افزایش رفاه مصرف‌کنندگان دارد و در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای به صادرات غیرنفتی شده است که صنعت سنگ می تواند در این زمینه پیشرو باشد.

وی افزود: شورای‌عالی صادرات که ریاست آن برعهده رییس‌جمهور است ایجاد همگرایی در حوزه‌های سیاستگذاری صادراتی، تعیین خط ‌مشی صادرات کشور و بررسی برنامه‌های جامع و بخشی توسعه صادرات را انجام می دهد.

وی تصریح کرد: شورای‌عالی صادرات با جدیت از حضور تجار و بازرگانان و تولید کنندگان ایران در نمایشگاههای خارج از کشور و همین طور از پذیرش هیات های تجاری خارجی در داخل کشور حمایت می کند.

وی ادامه داد: شورای عالی صادرات برای رسیدن به نقطه مطلوب در این امر بخش مهمی از فعالیت خود را به حمایت از تولید کنندگانی که در عرصه صادرات فعالیت می کنند اختصاص داده است. در این راستا اگر فردی در امر صادرات فعالیت کند و برای این منظور از بانک وام دریافت کند شورای عالی صادرات بخشی از سود تسهیلات را به ایشان پرداخت می کند که با این رویه سود تسهیلاتی که صادر کننده از بانک دریافت می کند حدوداد ده درصد می شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در نظر است تا از شرکت هایی که در زمینه ایجاد ارتباط بین فعالان صنعت داخل و خارج از کشور فعالیت می کنند و بسترهای لازم برای رشد و توسعه صادرات را فراهم می کنند به طور ویژه حمایت شود.

عادلی یادآور شد: پیش بینی من این است که ما در حوزه صنعت سنگ و معدن رشد ملایم روبالا خواهیم داشت و آینده معدنی کشور بسیار خوب خواهد بود. دراین زمینه فعالیت همه جانبه فعالان صنعت سنگ و حضور ایشان در نمایشگاههای مختلفی که در خارج از کشور برگزارمیشود بسیارموثر است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید