حمید رضا یاقوتی: گران بودن مسکن تقاضا را پایین آورده است

حمید رضا یاقوتی: گران بودن مسکن تقاضا را پایین آورده است

دبیر خانه معدن استان مرکزی: دولت باید اقدامات لازم در زمینه پایین آوردن قیمت مسکن را انجام دهد.

266
0
حمید رضا یاقوتی
حمید رضا یاقوتی

حمید رضا یاقوتی دبیر خانه معدن استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران با اشاره به اجرای برجام و رفع تحریم های اقتصادی ایران اظهار داشت: در حال حاضر گروه های اقتصادی زیادی وارد کشور می شوند و با مسئولین صنعت سنگ و انجمن ها مذاکراتی انجام می دهند که این مذاکرات در قالب تفاهم نامه ها به امضاء طرفین می رسد.

وی افزود: این دیدارها بسترهای لازم برای ارتباط فعالان صنعت سنگ با تجار و بازرگانان را فراهم می کند و به نظر می رسد که پس از چند ماه تجارت سنگ با کشورهای دیگر به صورت جدی آغاز شود.

وی تصریح کرد: جدا از بحث صادرات باید توجه داشت که ساخت و سازهایی که داخل کشورانجام می شود روی صنعت سنگ بسیار تاثیر گذار است و می تواند صنعت سنگ را از رکود خارج کند. طبق آماری که منتشر شده است ۶۰۰ گروه صنعتی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط با صنعت ساختمان فعالیت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: بعید به نظر می رسد که با دادن وام و افزایش آن ساخت و ساز مسکن در ایران رونق پیدا کند چون اغلب مردم ایران کارمند یا کارگر هستند و این قشرهم توانایی پرداخت اقساط بالا را ندارد.

وی ادامه داد: عوامل بسیار زیادی باعث شده اند که مسکن در ایران گران باشد و بسیاری از مردم توان خرید آن را نداشته باشند این مساله باعث شده که تقاضا در بازار کم باشد و وقتی که تقاضا کم است طبیعتا تولید هم از رونق می افتد. دولت باید اقدامات لازم در زمینه پایین آوردن قیمت مسکن را انجام دهد.

وی با اشاره به نمایشگاههای تخصصی سنگ که در ایران برگزار می شود افزود: نمایشگاههایی که داخل کشور برگزار می شوند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند اما فضای آموزشی در برخی از این نمایشگاهها در حد انتظار نیست و لازم است که در این باره تلاش بیشتری انجام شود.

دبیر خانه معدن استان مرکزی گفت: مسئولین نمایشگاه می توانند بسته های تشویقی را برای کسانی که در جلسات آموزشی شرکت می کنند در نظر بگیرند تا همه افراد حاضر در نمایشگاه در این جلسات شرکت کنند. مهمترین ضعف ما در صنعت سنگ ضعف آموزش است.

یاقوتی اظهار داشت: حضور در نمایشگاه های متعدد بسترهای لازم برای بازاریابی را فراهم می کند. بدون توجه به بازاریابی و رشد و توسعه آن در همه ابعاد نمی توان تولید موفقی داشت. تولید به هر میزان که قدرتمند باشد تا زمانی که بازاریابی درست و اصولی در کنار آن نباشد موفق نخواهد بود.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید