حمید رضا محمدی: تولید کننده نباید مالیات برارزش افزوده بپردازد

حمید رضا محمدی: تولید کننده نباید مالیات برارزش افزوده بپردازد

مدیرعامل شرکت گل سنگ: مالیات برارزش افزوده نباید از ما که تولید کننده هستیم گرفته شود ولی در بسیاری از موارد گرفته می شود.

242
0
حمید رضا محمدی
حمید رضا محمدی

حمید رضا محمدی مدیرعامل شرکت گل سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: از سال ۱۳۵۰و از ده سالگی وارد کارمعدن شدم. مانند بسیاری از بچه های آن دوران که تابستانها در کنار پدرشان کار می کردند من هم زمانی که از درس و مدرسه فارغ می شدم نزد پدرم در معدن فعالیت می کردم.

وی افزود: فعالیت حرفه ای من در کار معدن از سال ۱۳۶۱ شروع شد. وضعیت فروش سنگ از سال ۱۳۶۱ تا سال ۹۰ یکنواخت بود و اتفاق خاصی در آن نیافتاد اما سال ۹۰ تا ۹۲ دوران اوج این صنعت بود و به یکباره فروش سنگ چند برابر شد. از پایان سال ۹۲ دوباره وضعیت به دوران قبل برگشت.

وی تصریح کرد: برای رونق صنعت سنگ باید ساخت و ساز راه بیافتد. باید ساخت و ساز ارزان در دستور کار قرار گیرد. صادرات سنگ به کشورهای دیگر در بهترین حالت می تواند بیست درصد مشکلات فعالان صنعت سنگ را حل کند اما هشتاد درصد بقیه دارند برای مصرف داخل سنگ را فرآوری می کنند.

وی ادامه داد: نکاتی در مورد گرانی سنگ خام از طرف کارخانه دارها مطرح می شود که این نکات کاملا درست است، سنگ خام گران است اما دلایلی باعث این گرانی شده که باید آنها را نیز مورد توجه قرار داد.

وی گفت: معدنداران لوازمشان را گران می خرند و همین طور مالیات هایی که برای آنها وضع می شود نرخ بالایی دارد و در همین راستا مجبورند قیمت سنگ خود را بالا ببرند. مالیات برارزش افزوده نباید از ما که تولید کننده هستیم گرفته شود ولی در بسیاری از موارد گرفته می شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل بالا رفتن قیمت سنگ خام دلال ها هستند. وجود دلال ها باعث بالا رفتن قیمت سنگ خام می شود و این به ضرر کارخانه دارها است اما از طرفی این نکته هم هست که معدندار با دلال راحت تر معامله می کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید