قنبری مطرح کرد: روند رو به رشد سنگ کریستال قروه

قنبری مطرح کرد: روند رو به رشد سنگ کریستال قروه

مدیرعامل شرکت معدنی وی هج قروه کردستان: در چند سال گذشته بازار بسیار خوب سنگ تراورتن باعث شد که این سنگ همانند گذشته مشتری نداشته باشد اما در حال حاضر بازار توجه بسیار زیادی نسبت به این نوع سنگ دارد و روند فروش آن روز به روز بهتر می شود.

472
0
حمید رضا قنبری
حمید رضا قنبری

حمید رضا قنبری مدیرعامل شرکت معدنی وی هج قروه کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: این معدن جزو معادن کوثر است و ما پیمانکار این معدن هستیم. وضعیت پیمانکاری در این معدن به این شکل است که بخشی از سینه کار آن به مدت ۵ سال اجاره داده می شود.

وی افزود: سنگ این معدن کریستال قروه است و وضعیت فروش آن روز به روز بهتر می شود. در چند سال گذشته بازار بسیار خوب سنگ تراورتن باعث شد که این سنگ از دور بیافتد و همانند گذشته مشتری نداشته باشد اما در حال حاضر بازار توجه بسیار زیادی نسبت به این نوع سنگ دارد.

مدیرعامل شرکت معدنی وی هج قروه کردستان گفت: قیمت کوپ این نوع سنگ بین ۱۷۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است. صادرات این نوع سنگ به صورت مستقیم انجام می شود البته برخی افراد هم هستند که این نوع سنگ را خریداری و صادر می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات صنعت سنگ ایران دستگاههای قدیمی است که این دستگاهها هم در بخش معدن و هم در بخش فرآوری مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل قدیمی بودن بهره وری لازم را ندارند. وجود دستگاههای قدیمی و کارگرهایی که در این زمینه آموزشهای لازم را ندیده اند باعث شده که بهره وری به میزان بسیارزیادی پایین بیاید.

وی خاطر نشان کرد: فقر آموزش در برخی معادن ایران هم دیده می شود، در بسیاری از معادن ایران سنگ را به صورت انبوه و کاملا غیر تخصصی استخراج می کنند که این روش باعث می شود بسیاری از سنگ ها دور ریخته شود، در صورتی که اگر سنگ درست استخراج و به اندازه بریده شود این همه استخراج لازم نیست.

وی تاکید کرد: باید به سمتی برویم که سنگ، درست و مفید و مختصر استخراج شود و از استاندارهای جهانی برخوردار باشد تا بتوان در قاب صادراتی روی آن کار کرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + سه =