حمید رضا آهنگران: در چهارچوب قانون خدمتگذار مردم هستیم

حمید رضا آهنگران: در چهارچوب قانون خدمتگذار مردم هستیم

478
0
حمید رضا آهنگران
حمید رضا آهنگران

حمید رضا آهنگران رئیس امور مالیاتی شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران در مورد مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده به مالیات های غیر مستقیمی گفته می شود که خریدار فصلی محصول، آن را به همراه هزینه های خود محصول یا خدمت پرداخت می کند و فروشنده محصول مجبور است مالیاتی را که دریافت می کند را به دولت پرداخت کند این مالیات دریافتی یکی از منابع مهم درآمد دولت محسوب می شود.

وی در مورد اهداف دولت برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده گفت: مهمترین هدف دریافت مالیات بر ارزش افزوده کاهش فاصله طبقاتی است که این مساله از  اهداف مهم  دریافت مالیات بر ارزش افزوده است. از اهداف اقتصادی آن می توان به کاهش تغییرات بازار اشاره کرد و همچنین تهیه بودجه لازم برای خدمات دولت.

رئیس امور مالیاتی شهرستان محلات ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده یکی از پروژه های مهم سازمان امور مالیاتی است که هر سال میلیاردها تومان عوارض از محل مالیات بر ارزش افزوده را به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت می کند تا در زمینه های عمرانی و آبادانی و توسعه شهری و روستایی مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می دهم  که مسئولان شهری از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده و در راستای فرهنگ سازی مالیاتی پروژه ای به نام مالیات نام گذاری و اجراء کنند.

آهنگران تصریح کرد: در حال حاضر با فراخوان هفتم سازمان امور مالیاتی کشور کلیه اشخاص حقوقی مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شدند. کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش و یا درآمد از کالا و خدمات که به موجب فراخوان های قبلی تا کنون برای اجرای قانون فراخوان نشده اند طی این مرحله مکلف به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای این قانون از ابتدای مهرماه امسال شده اند و اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تاسیس و به ثبت می رسند و یا شروع به انجام فعالیت می کنند در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا در آمد حاصل از کالا و خدمت از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون می باشند و انتظار داریم مودیان محترم هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام  خود اقدام نمایند تا مشمول جرایم نشوند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

1 × 1 =