حمید جعفری: صنعت سنگ نیازمند چتر حمایتی دولت است

حمید جعفری: صنعت سنگ نیازمند چتر حمایتی دولت است

198
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

حمید جعفری مدیر عامل سنگبری عمران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه سنگ، مهندسی معدن و استخراج و فرآوری از سال ۱۳۸۲ شروع کردم. در زمینه بازرگانی این حوزه هم فعالیت دارم، که این فعالیت شامل استاندارد سازی سنگ های ساختمانی است و در این زمنیه با موسسه ملی استاندارد هماهنگ هستیم.

وی در ادامه گفت: بزرگترین مشکل در حوزه کاری ما در حال حاضر مشکل معادن است به این شکل که استخراج از معادن با قیمتهای پائین به برخی افراد واگذار می شود و برخی از آنها سنگ های استخراج شده را با قیمتی بسیار بالا به فروش می رسانند و متاسفانه در این زمینه حق انحصار دارند. در این زمینه میبایست بازنگری های لازم انجام شود.

مدیر عامل سنگبری عمران افزود: صادرات را در گذشته انجام میدادیم اما در حال حاضر توان انجام صادرات را نداریم. مشکلاتی در این زمینه وجود دارد اعم از نقل و انتقال پول و مالیات که کار را در حوزه صادرات بسیار سخت می کند.

وی یاد آور شد: صادرات برنامه ریزی میخواهد. متاسفانه در بسیاری از موارد چتر حمایتی دولت را نداریم. برای صادرات باید شرایطی ایجاد شود که قیمت سنگ ثابت باشد، همچنین میبایست کل زنجیره تولید حالتی پایدار و مستحکم داشته باشد. با تغییرات پی در پی قیمت ها نمی توان صادرات را انجام داد .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج + 13 =