حمل و نقل و جابجایی پول مهمترین مشکلات صادرات

حمل و نقل و جابجایی پول مهمترین مشکلات صادرات

53
0
صادرات
صادرات

مریم جان نثاری فعال صنعت سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۱۵ سال است در حوزه صنعت سنگ مشغول به فعالیت هستم. عمده فعالیتمان در حوزه صادرات سنگ خام می باشد.

وی در ادامه گفت: یکی از مهمترین مشکلات صنعت سنگ ایران ضعف تکنولوژی در برخی کارخانه ها و معادن است. به دلیل ضعف تکنولوژی میزان هدررفت سنگ چه در کارخانه و چه در معدن زیاد است. با استفاده از تکنولوژی روز و دقت در فراوری و استخراج می توانیم جلوی هدررفت سنگ را بگیریم.

جان نثاری گفت: در بسیاری از کارخانه های ایران مواد اولیه ای که استفاده می شود اکثرا خارجی است. مواد اولیه بسیار خوبی در ایران تولید می شود ولی متاسفانه برخی کارخانه ها تمایلی به استفاده از تولیدات داخلی ندارند. اگر استفاده از تولیدات داخلی افزایش پیدا کند به تدریج معایب این تولیدات برطرف می شود و کیفیت آنها به حد مطلوب می رسد.

وی تصریح کرد: صادرات باید در اولویت تمامی کارخانه داران و معدنکاران ایران قرار گیرد. با صادرات می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی این کارگاه های تولیدی را برطرف کرد اما مشکلاتی در حوزه صادرات وجود دارد که این مشکلات را نیز باید برطرف کرد تا صادرات به خوبی انجام شود. مشکلات حمل و نقل و کشتیرانی و جابجایی پول از کشورهای دیگر به ایران برخی از این مشکلات هستند.

وی ادامه داد: حضور در نمایشگاه های بین المللی برای افزایش صادرات سنگ بسیار مفید و موثر است. سنگ محصولی است که برای خرید و فروش باید حتما از نزدیک دیده شود، نمایشگاه این امکان را برای خریدار به وجود می آورد تا بتواند محصول را از نزدیک ببیند و با تولید کننده مذاکرات لازم را انجام دهد.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × 5 =