حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه سنگ محلات

حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه سنگ محلات

به منظور ارائه پتانسیل‌های صاداراتی رایزنان تجاری کشورهای مختلف در نمایشگاه سنگ محلات حاضر خواهند بود.

286
0
سید احمد سجادی
سید احمد سجادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، سید احمد سجادی فرماندار محلات اظهار کرد: نهمین نمایشگاه سنگ محلات – نیمور در فضای ۶۵هزار مترمربع و به مدت چهار روز از ۲۴ تا ۲۷ شهریور ماه در محل نمایشگاه دائمی سنگ واقع در نیمور برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به حضور ۳۰۰ شرکت و مجموعه در زمینه تولید، فرآوری و ماشین‌آلات سنگ که در کشور فعالیت دارند در نمایشگاه امسال سنگ محلات گفت: در این نمایشگاه دو شرکت ترکیه‌ای و ۱۰ نمایندگی شرکت‌های خارجی در ایران بویژه ایتالیا حاضر خواهند بود و در حاشیه این نمایشگاه همایش و سمینارهای علمی در راستای کیفی‌سازی تولید و فرآوری سنگ توسط متخصصین داخلی و خارجی برگزار میشود.

سجادی به برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت کنسرسیوم‌های صادراتی به عنوان برنامه‌های جوانبی این نمایشگاه اشاره و حضور بانک‌های عامل در حوزه صنعت، معدن و صادرات از اهداف نمایشگاه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: حضور بانک‌های عامل در حوزه صنعت، معدن و صادرات در نمایشگاه نهم سنگ محلات جهت ارائه مشاوره‌های تخصصی برای استفاده صنعتگران از تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی به منظور ایجاد رونق تولید در سطح شهرستان را اهداف دیگر نمایشگاه است، همچنین حضور رایزنان تجاری کشورهای هدف صادراتی به منظور آشنایی با پتانسیل‌های صادراتی محلات نیز در برنامه کاری نمایشگاه قرار دارد.

فرماندار محلات افزود: در این خصوص با کمک استانداری مرکزی و اتاق بازرگانی مقدمات حضور هیئت‌های تجاری خارجی فراهم شده که می‌توان به حضور یک هیئت ۳۰ نفره از کشور افغانستان، یک هیئت ۱۰ نفره از ترکیه و شرکت‌های ایتالیایی در حوزه طراحی و ساخت اشاره کرد .

سجادی یکی از مهمترین فرآیندهای انجام شده در این نمایشگاه را پیگیری دریافت کمک هزینه ۱۰ درصد سازمان توسعه تجارت جهت ایجاد فاز دوم مجتمع نمایشگاهی یکتا سنگ نیمور عنوان کرد و گفت: درصدد فراهم کردن حضور رییس سازمان توسعه و تجارت در این نمایشگاه و بازدید وی از نمایشگاه و پایانه صادراتی گل و گیاه هستیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 5 =