حضور استاد رضا حسن زاده در نمایشگاه سنگ ایران

حضور استاد رضا حسن زاده در نمایشگاه سنگ ایران

استاد برجسته مجسمه سازی در ایران: طرحی که برای نمایشگاه سنگ ایران بسیار مناسب به نظر می رسد مجسمه فعالان صنعت سنگ است که در صورت فراهم بودن بسترهای لازم بسیار علاقه مند هستم که این مجسمه را کار کنم.

323
0
رضا حسن زاده
رضا حسن زاده

رضا حسن زاده یکی از بهترین هنرمندان کشور که در عرصه مجسمه سازی فعالیت می کند پس از حضور در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: متولد شیراز و ساکن تهران هستم، از کودکی به هنرهایی مانند نقاشی و مجسمه سازی علاقه مند بودم و به صورت غیر حرفه ای این کار را انجام می دادم، در دوران راهنمایی دو اثر من که یکی نقاشی و دیگری مجسمه چوب بود در جشنواره استانی مقام اول را کسب کرد و این روند ادامه پیدا کرد تا بعد از انقلاب که به صورت جدی به هنر مجسمه سازی پرداختم.

وی افزود: تمامی اعضاء خانواده ام در رشته های پزشکی و مهندسی تحصیل کرده و من را از ورود به عرصه هنر منع می کردند، شاید این منع آنها باعث شد که علاقه من به هنر بیشتر شود و به این سمت بیایم و با جدیت بیشتری این عرصه را دنبال کنم.

وی تصریح کرد: در بین آثارم اثری است به نام «تسلیم» که این اثر را از همه بیشتر دوست دارم، این اثر سفارشی نیست و برای دل خودم آن را کار کردم، در این مجسمه آن دسته از مردمی را نقد می کنم که عقل و درایت خود را تعطیل می کنند و ابصار زندگی اشان را به دست دیگری می دهند.

وی ادامه داد: برای رشد و توسعه همه جانبه هنر مجسمه سازی در ایران منعی وجود ندارد و می توان بسیاری از مفاهیم عمیق ملی، دینی و مذهبی را مورد توجه قرار داد و در شهرهای مختلف ایران آن را کار کرد.

استاد حسن زاده گفت: من اثری دارم در مورد حضرت مهدی (ع) بدین شرح که یک آب نما است با دیوارهای شیشه ای که آب به صورت لغزشی روی دیواره آن حرکت می کند و تابلوی نقش برجسته ای به ارتفاع دو متر که دعای فرج امام زمان (ع) روی آن نوشه می شود و هنگام شب نور روی این تابلو می افتد و سایه ای که روی آب ایجاد می کند تصویر یک مرد عرب اسب سوار را در ذهن تداعی می کند.

وی تصریح کرد: طبق صحبت های انجام شده با آقای آذرنوش قرار بود که در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران سردیس یکی از مشاهیر محلاتی را کار کنم اما با صحبت هایی که با آقای آذرنوش انجام دادیم قرار شد که این مجسمه در ابعاد بزرگتر و برای یکی از میادین شهر محلات کار شود.

وی یادآور شد: طرح دیگری که برای نمایشگاه سنگ ایران بسیار مناسب به نظر می رسد مجسمه فعالان صنعت سنگ است که در صورت فراهم بودن بسترهای لازم بسیار علاقه مند هستم که این مجسمه را کار کنم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه سنگ ایران که در محلات واقع شده می تواند محلی باشد برای عرضه بهترین و زیباترین آثار مجسمه سازان دنیا و ایران که این مجسمه ها بتواند به زیباترین شکل ممکن مفاهیم عمیق دینی، ملی و مذهبی ایران عزیز را به مخاطب منتقل کنند.

گلف باز
گلف باز
تسلیم
تسلیم
۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − هفت =