تراورتن و مرمریت در کانون توجه تجار سنگ دنیا

تراورتن و مرمریت در کانون توجه تجار سنگ دنیا

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته انشاء الله در نمایشگاه نهم شاهد حضور پررنگ و پر تعداد تجار و بازرگانان کشورهای مختلف خواهیم بود.

406
0
حسین پورحسنی
حسین پورحسنی

حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در دوران تحریم برخی کارخانجات سنگبری با سختی بسیار زیادی در زمینه صادرات فعالیت می کردند، نقل و انتقال پول از مجاری درست و اصولی و اصولی امکان پذیر نبود و باید برای این کار از صراف ها یا دیگرعوامل استفاده می کردند.

وی افزود: اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها و انجام مبادلات پولی از طریق بانک ها بزرگترین کمک را به تولید کنندگانی خواهد کرد که می خواهند در زمینه صادرات فعالیت کنند. ما برای برون رفت از وضعیت فعلی رکود باید همه همت و توان خود را متوجه صادرات کنیم.

رئیس هیات مدیره شرکت یکتا سنگ ادامه داد: پس از اجرای برجام مذاکرات بین کارخانه های فرآوری ایران با کشورهای دیگرشروع  شده و هر روزه شاهد تبادل اطلاعات و ایمیل ها بین صنعتگران سنگ ایران و تجار اقصی نقاط مختلف هستیم. هند یکی از مشتری های جدی سنگ ایران است که تمایل بسیار زیادی برای خرید سنگ تراورتن دارد.

وی ادامه داد: مذاکراتی با تجار ایتالیا انجام شده و تفاهم نامه ای هم بین ایران و انجمن سنگ ایتالیا به امضاء رسیده که این کار در نوع خود بی سابقه است و می تواند بسترهای صادرات را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

وی تصریح کرد: کشورهای cis  یکی دیگر از بازارهای هدف سنگ ایران است. تجار کشورهای cis  از اجرای برجام بسیار خوشحال هستند چرا که به دلیل همجواری با کشور ایران می توانند سنگ مورد نیاز خود را به راحتی خرید کنند و مشکلات سابق مثل نقل و انتقال پول هم دیگر بر سرراه آنها نیست.

معدندار باسابقه کشور خاطرنشان کرد: اوضاع صادراتی سنگ تراورتن و سنگ مرمریت بسیار خوب و قابل توجه است. سنگ تراورتن و سنگ مرمریت ایران بالاترین تنوع کیفیت و رنگ را دارد و تقریبا هیچ کشوری نمی تواند در مورد این دو سنگ با ایران رقابت کند اما در سنگ گرانیت رقبای بسیار جدی مثل چین و هند را داریم که در برخی موارد کیفیت سنگ آنها بهتر از ما است.

وی ادامه داد: سنگ های تراورتن درجه یک ایران مثل سنگ عباس آباد و آتشکوه و حاجی آباد در دنیا بی نظیر هستند و به دلیل کیفیت بسیار بالا، قیمت بالایی هم دارند و خریداران خارجی کمتر سراغ این سنگ ها می روند اما برای بقیه سنگ های تراورتن منطقه که قیمت پایین تری دارند مشتری صادراتی بسیار زیادی وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در شهریور ماه سال آینده اظهار داشت: برنامه ریزی های دقیق و منسجمی برای برپایی نهمین نمایشگاه صورت گرفته و از هم اکنون جلسات هیات مدیره این نمایشگاه برگزار می شود. ساخت یک سوله چهار هزار متری و اجرای برنامه های فرهنگی متنوع مرتبط با موضوع سنگ در دستور کار است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت صادرات، تمرکز نمایشگاه نهم بر روی صادرات خواهد بود، با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته انشاء الله در نمایشگاه نهم شاهد حضور پررنگ و پر تعداد تجار و بازرگانان کشورهای مختلف خواهیم بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده − 17 =