حسین پورحسنی: تجمیع نمایشگاههای سنگ کشور سبب ایجاد وحدت می شود

حسین پورحسنی: تجمیع نمایشگاههای سنگ کشور سبب ایجاد وحدت می شود

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: منطقه نیم ور با توجه به پتانسیل های بالای معدنی سنگ و موقعیت خاص جغرافیایی که نزدیک به سایر مناطق معدنی ایران است مکان بسیار مناسبی برای احداث محل دائمی نمایشگاه سنگ است.

318
0
حسین پورحسنی
حسین پورحسنی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ماهنامه حجار، حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: ما برای دستیابی به جایگاه حقیقی صنعت سنگ در اقتصاد کلان در سطح داخلی و بین المللی نیازمند مدل سازی دقیقی برای پیشبرد اهدافمان هستیم.

وی افزود: برای این منظور ابتدا لازم است شناخت دقیقی از شرایط منطقه و بازارهای سنگ داخلی و خارجی داشته باشیم. عملکرد ما باید برپایه برتری های نسبی شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: منطقه نیم ور با توجه به پتانسیل های بالای معدنی سنگ و موقعیت خاص جغرافیایی که نزدیک به سایر مناطق معدنی ایران است مکان بسیار مناسبی برای احداث محل دائمی نمایشگاه سنگ است.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: عوامل یاد شده موجب می شود تا غرفه داران و بازدید کنندگان نمایشگاه بتوانند دستاوردهای مطلوب مد نظر خود را با صرف وقت و هزینه کمتر به دست بیاورند علاوه بر این، گستردگی محل دائمی نمایشگاه سنگ موجب خواهد شد تا طرح تجمیع نمایشگاههای سنگ سراسر کشور در محل نمایشگاه به اجرا درآید.

وی ادامه داد: تجمیع نمایشگاههای سنگ سبب ایجاد وحدت روز افزون در نگرش های موجود در بخش های تولید، فراوری و عرضه سنگ خواهد بود. ما معتقدیم وحدت در نگرش و عمل به آن در نهایت موجب رشد صنعت سنگ کشور و حضور موفق آن در عرصه بین المللی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: هر چند دستیابی به توافق جامع برای تجمیع نمایشگاههای سنگ کشور در ابتدا مشکل به نظر می رسد اما با این همه دستیابی به توافق های جزیی در آغاز راه می تواند گزینه ای مقبول را بیش از گذشته پیش روی ما قرار دهد و در کلیت صنعت سنگ تاثیر گذار باشد.

پورحسنی ادامه داد: هدفگذاری ما براساس ایجاد وحدت در صنعت نمایشگاهی کشور بر اساس روابط متقابل و ایجاد ارزش ها و تعهدات مشترک است. تمامی دلایل یاد شده موجب شد تا تلاش های فراوانی به منظور تهیه زمین برای احداث محل دائمی نمایشگاه انجام شود.

وی گفت: در شرایط امروز که تحریم های بین المللی علیه ایران برطرف شده است در بخش بازاریابی و مهمتر از آن بازارسازی برای صنعت سنگ کشور نیازمند رفتارهای کاملا کارشناسی شده ای می باشیم.

وی تصریح کرد: تجمیع نمایشگاه از بعد کمی نیز برای بازدید کنندگان و غرفه داران مزایای بسیاری را به همراه دارد؛ به عنوان نمونه هزینه های حمل و نقل فرآورده های معدنی و سایر تجهیزات به نمایشگاه نیم ور به دلیل ویژگی های جغرافیایی نمایشگاه و وسعت آن بسیار کمتر از سایر نمایشگاههای سنگ کشور است، علاوه بر این سایر مناطق معدنی مانند اصفهان فارس و لرستان در نزدیکی این منطقه قرار دارند.

وی تاکید کرد: برای تحقق این هدف امکانات رفاهی غرفه داران و بازدید کنندگان مانند هتل، محل اقامت و سایر زیر ساختها را به سرعت فراهم خواهیم کرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج × سه =