حسین ولی پور: معدن چایان زاگرس در ایران و دنیا شناخته شده...

حسین ولی پور: معدن چایان زاگرس در ایران و دنیا شناخته شده است

438
0
گرانیت مشکی
گرانیت مشکی

حسین ولی پور مدیرعامل معدن چایان زاگرس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در حوزه معدن آغاز کرده ام. سنگی که ما استخراج می کنیم مشکی تزئینی گابرو است که این نوع سنگ در خانواده سنگ گرانیت قرار می گیرد.

وی افزود: حدودا شش ماه است که معدن را تعطیل کرده ایم که مهمترین علت آن نبود بازار و مشتری برای سنگ است. مشتری برای سنگ است اما اغلب می خواهند سنگ را به صورت امانی یا چک های بلند مدت خریداری کنند که این نوع فروش در توان ما نیست.

ولی پور گفت: تمام هزینه های معدن نقدی است و وقتی سنگ استخراج شده را با چک های بلند مدت به فروش می رسانیم خلاء مالی شدیدی برای ما به وجود می آورد که پر کردن این خلاء واقعا کار مشکلی است و از توان ما خارج است. سنگی را که پارسال فروخته ایم هنوز نتوانسته ایم پول آن را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد هماهنگی های لازم بین اداره محیط زیست و اداره صنعت معدن وجود ندارد که این عدم هماهنگی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای معدنداران می شود و معدندار با تعطیل کردن کار باید تاوان آن را بپردازد.

وی تصریح کرد: معدن چایان زاگرس در ایران و دنیا شناخته شده است. این نام شامل ۶۰ معدن مختلف می شود که اغلب آنها مشغول به فعالیت هستند و سنگ آنها به همه جای ایران و دنیا ارسال می شود. تبلیغات و شرکت در نمایشگاه های مختلف برای شناخته شدن سنگ بسیار موثر است اما برای سنگ های شناخته شده بعید است که تاثیر گذار باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید