حسین محمودی: دولت یارانه ثروتمندان جامعه را قطع کند

حسین محمودی: دولت یارانه ثروتمندان جامعه را قطع کند

فعال با سابقه صنعت سنگ و معدن: پرداخت یارانه به همه اقشار جامعه از ابتدا کار بسیارغلط و نادرستی بود. یارانه ها از ابتدا باید به اقشار ضعیف و کم درآمد پرداخت می شد نه اینکه تمامی افراد جامعه آن را دریافت کنند.

302
0
حسین محمودی
حسین محمودی

حسین محمودی فعال با سابقه صنعت سنگ و معدن در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: با وضعیت فعلی و روندی که دولت در پیش گرفته بعید به نظر می رسد که تغییری در وضعیت بازار به وجود آید، برای برون رفت صنعت از رکود لازم است که دولت اقداماتی اساسی و زیر بنایی انجام دهد.

وی افزود: پرداخت یارانه به همه اقشار جامعه از ابتدا کار بسیارغلط و نادرستی بود. یارانه ها از ابتدا باید به اقشار ضعیف و کم درآمد پرداخت می شد نه اینکه تمامی افراد جامعه آن را دریافت کنند.

محمودی ادامه داد: این رویه دولت را با مشکلات اساسی در تامین بودجه مواجه کرد و باعث شد تا دولت فشار مضاعف خود را روی واحدهای تولیدی بگذارد تا با گرفتن مالیات بیشتر از آنها کمبودهای بودجه خود را جبران کند.

وی گفت: برای ایجاد تغییر و تحولی اساسی در حوزه صنعت، معدن و تجارت ایران لازم است که یارانه افراد ثروتمند قطع شود و فقط به کسانی که واقعا نیازمتند هستند یارانه پرداخت شود.

فعال با سابقه صنعت سنگ و معدن خاطر نشان کرد: فعالان صنعت سنگ و کسانی که در معدن فعالیت می کنند هم باید حقوق دولتی بپردازند هم مالیات بر عملکرد و هم مالیات برارزش افزوده. گرفتن این همه مالیات از تولید کننده واقعا جای سوال دارد. مدیران دولتی که اینگونه بی محابا برای معدندار مالیات های جوروا جور می برند و وی را مکلف به پرداخت آن می کنند فکر می کنند در معدن چه خبر است؟

وی تصریح کرد: فقط برخی معدنداران کشور سنگ درجه یک در معدن خود دارند و می توانند این گونه هزینه ها را پرداخت کنند ولی بقیه معادنی که سنگ آنها درجه دو و سه است از پرداخت چنین مالیاتهایی عاجز هستند.

محمودی ادامه داد: با گسترش تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت امیدوار بودیم که بخش عمده ای از رفت و آمدهای اداری کم شود و ما مجبور نباشیم برای انجام کوچکترین کارهای خود به اداره های مختلف مراجعه کنیم اما همچنان مجبور به رفت و آمدهای اداری هستیم. کاهش کاغذ بازی های اداری از مسائلی است که واقعا باید در در دستور کار دولت قرا بگیرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 + دوازده =