محمودی: اداره مالیات مشکلات ناشی از رکود را مد نظر قرار دهد

محمودی: اداره مالیات مشکلات ناشی از رکود را مد نظر قرار دهد

فعال با سابقه صنعت سنگ ومعدن: این مساله که در دوران رکود تولید کننده علاوه بر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دیر کرد هم بپردازد واقعا ظلم است.

416
0
حسین محمودی
حسین محمودی

حسین محمودی فعال با سابقه صنعت سنگ ومعدن در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: ماشین آلاتی که برای صنعت سنگ و معدن در ایران تولید می شوند نسبت به گذشته پیشرفتهای بسیار چشم گیری داشته اند اما قیمت آنها نسبت به ماشین آلاتی که از خارج از کشور وارد می شوند هنوزبسیار گران است و با توجه به اینکه این ماشین آلات در داخل کشور تولید می شوند توقع این است که قیمت آنها پایین تر باشد.

وی افزود: البته ماشین آلاتی که در داخل کشور تولید می شوند این مزیت را نسبت ماشین آلات خارجی دارند که خدمات پس از فروش بسیار خوبی دارند و برای دریافت خدمات پس از فروش آنها همیشه می توان اقدام کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به رکودی که در بازار سنگ و ساختمان سازی وجود دارد تولید به صورت انبوه در این بازار مجاز نیست و به طور حتم شکست می خورد. تولید به صورت انبوه را زمانی می توان در دستور کار قرار داد که رونق در بازار وجود داشته باشد و به صورت عینی دیده شود.

وی ادامه داد: در این بازار معدندار تا زمانی که سرمایه دارد می تواند به کار ادامه دهد ولی وقتی سرمایه اش تمام شد باید کار را تعطیل کند چرا که مشتری برای خرید محصول وجود ندارد. عدم وجود نقدینگی یکی از بزرگترین مشکلات تولید کنندگان است.

فعال با سابقه صنعت معدن و سنگ گفت: در برخی موارد دیده شده است که اداره مالیات برای دریافت مالیات برارزش افزوده و تعیین مقدار آن از افراد غیر متخصص استفاده می کند، افرادی که در این زمینه تخصص ندارند و با کارشناسی های غلط خود تولید کننده را به زحمت می اندازند.

محمودی گفت: در بحث مالیات بر ارزش افزوده به صراحت آمده است که تولید کننده نباید این مالیات را پرداخت کند، اداره مالیات علاوه بر اینکه این مالیات را از تولید کننده می گیرد در صورت عدم دریافت به موقع، به میزان دو برابر یا بیشتر هم بابت آن دیر کرد تعیین می کند. گاهی مقدار دیرکرد از مقدار مالیات بر ارزش افزوده ای که دولت برای واحد تولید تعیین کرده است بیشتر است.

وی ادامه داد: این مساله که در دوران رکود تولید کننده علاوه بر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دیر کرد هم بپردازد واقعا ظلم است. تولید کننده اگر فروش داشت و بازار محصول او رونق داشت که مالیات خود را می پرداخت که مجبور نباشد دیر کرد هم بدهد. متاسفانه اداره مالیات به مشکلات تولید کننده و رکود حاکم بر بازار توجه نمی کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 − یک =