حسین سلیم زاده علمداری: با افزایش تعرفه واردات مخالفم

حسین سلیم زاده علمداری: با افزایش تعرفه واردات مخالفم

مدیرعامل شرکت سنگین ماشین ایستا: واردات انتقال تکنولوژی را در پی دارد، بدون واردات نمی توانیم انتقال تکنولوژی را داشته باشیم. ما در بسیاری از بخش ها اصلا تولید داخل نداریم و باید این تکنولوژی را از خارج وارد کنیم.

355
0
حسین سلیم زاده علمداری
حسین سلیم زاده علمداری

حسین سلیم زاده علمداری مدیر عامل شرکت سنگین ماشین ایستا در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهارداشت: شرکت ایستا مدت ۵ سال است که با شرکت «چانگ لین» همکاری می کند و از دو سال قبل تحت لیسانس این شرکت تولیدات ماشین آلات را آغاز کرده ایم.

وی افزود: فاز جدید همکاری های این شرکت با شرکت چانگ لین و با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به زودی آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سنگین ماشین ایستا گفت: محصولاتی که این شرکت تولید می کند بزرگترین ماشین آلات راه سازی و معدنی است. در این شرکت دوازده مدل لودر تولید می شود؛ از بزرگترین لودر تا کوچکترین. همچنین در این شرکت ۶ سایز بیل مکانیکی تولید می شود و ۴ سایز گریدر و ۸ سایز غلتک.

وی تصریح کرد: یکی از برندهای تثبیت شده در ایران «کوماتسو» است که این مجموعه با این شرکت همکاری های بسیار نزدیکی داشته است. کیفیت دستگاههای این شرکت ۸۰% کوماتسو است اما این مزیت بزرگ را نسبت به آن دارد که قیمتش نسبت به کوماتسو ۴۰% ارزان تر است.

وی ادامه داد: «شرکت چانگ لین» در چین دو نوع محصول دارد که محصولات صادراتی آنها به نام چانگ لین است و با این نام صادر می شود اما محصولاتی که برای داخل تولید می کنند نام کوماتسو را دارد.

سلیم زاده علمداری خاطر نشان کرد: تاکنون دستگاههایی که توسط شرکت ایستا تولید یا وارد شده اند اغلب دستگاههای عمومی بوده اند که برای کارهای مختلف مصرف داشته اند اما از این پس این شرکت به سمت تولید و واردات دستگاههای تخصصی نیز خواهد رفت.

وی گفت: دستگاههایی که درمعادن ایران مورد استفاده قرار می گیرند برخی از این دستگاهها هستند که حتما مورد توجه ما قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در ایران اغلب شرکتهای درجه یک و رده بالا خریدار محصولات ایستا هستند که این خود نشان دهنده کیفیت محصولات این شرکت است. شرکت های درجه یک موجود در ایران معمولا ریسک نمی کنند و برای خرید دستگاه های مورد نیاز خود ارزیابی های بسیار دقیقی را انجام می دهند. ارزیابی های آنها به این نتیجه منجر شده که خرید خود را از این شرکت انجام دهند.

وی تصریح کرد: بازار محلات و معادن موجود در آن زمانی بسیار بکر بود اما الان از این حالت بکری خارج شده و آن منطقه تبدیل به بازار بزرگی برای تجارت سنگ شده است. با توجه به حجم بالای کار در معادن این منطقه لازم است که در آن منطقه حضوری فعال داشته باشیم که این امر به زودی محقق خواهد شد.

سلیم زاده علمداری افزود: بسیاری از تولید کنندگان داخلی در حال حاضر از دولت می خواهند که تعرفه واردات را تا جایی که می تواند بالا ببرد اما من برعکس می گویم که این تعرفه های نباید افزایش پیدا کند. باید تا جایی که امکان دارد کیفیت محصولات داخلی بالا برود تا این محصولات توان رقابت با محصولات خارجی را داشته باشند.

وی تاکید کرد: واردات انتقال تکنولوژی را در پی دارد، بدون واردات نمی توانیم انتقال تکنولوژی را داشته باشیم. ما در بسیاری از بخش ها اصلا تولید داخل نداریم و باید این تکنولوژی را از خارج وارد کنیم. این روندی است که تمامی شرکت ها و کشورهای بزرگ دنیا انجام داده اند.

وی یادآور شد : ۳۱% از قطعات محصولات شرکت سنگین ماشین ایستا تولید داخل است که در آینده ای نزدیک این عدد به ۶۸% خواهد رسید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − هفده =