حسین حجاری: برای صنعت سنگ تبلیغات کافی انجام نمی شود

حسین حجاری: برای صنعت سنگ تبلیغات کافی انجام نمی شود

عضو هیات مدیره انجمن سنگ اصفهان: برای صادرات سنگ باید شرکت های صادراتی که کار آنها فقط صادارت سنگ است وارد میدان شوند و این کار را برعهده بگیرند.

287
0
حسین حجاری
حسین حجاری

حسین حجاری عضو هیات مدیره انجمن سنگ اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: نمایشگاه سنگ اصفهان از ۱۲ اردیبهشت کار خود را آغاز خواهد کرد. با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها امیدواریم که برگزاری این نمایشگاه بتواند تاثیرات مثبتی روی صنعت سنگ داشته باشد و صنعت سنگ را از رکودی که دامن گیر آن شده است رها کند.

وی افزود: در نمایشگاه سنگ اصفهان علاوه بر حضور فعالان صنعت سنگ داخل کشور تعداد زیادی از شرکت های خارجی هم حضور دارند. حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه این فرصت را برای فعالان صنعت سنگ کشورهای مختلف فراهم می کند تا رودررو با یکدیگر صحبت و از تجربیات هم استفاده کنند.

وی ادامه داد: صنعت سنگ طی سالهای گذشته در خارج از کشور رشد بسیار چشم گیری داشته است، در مدتی که ما تحریم بوده ایم آنها از فرصت استفاده کرده و جای خالی ما را در بازارهای بین المللی پر کرده اند. برای اینکه بتوانیم دوباره جای خود را در بازارهای بین المللی پرکنیم باید تلاشی مضاعف داشته باشیم.

عضو هیات مدیره انجمن سنگ اصفهان تصریح کرد: مهمترین مشکل ما در صنعت سنگ کم بودن تبلیغات است. برخلاف بسیاری از کشورهای که برای صنعت خود تبلیغات بسیار زیادی را انجام می دهند ما در این زمینه کم کاری کرده و نتوانسته ایم به اندازه کافی سنگ خود را به کشورهای دیگر بشناسانیم.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر به دلیل ظرفیت های بسیار خوبی که سنگ ایران دارد مشتری هایی از ترکیه و عراق داریم که برای خرید سنگ به اصفهان مراجعه می کنند. سنگ گرانیت ما به دلیل قیمت بسیار خوب و کیفیت عالی به راحتی در بازارهای بین المللی به فروش می رود.

حجاری گفت: صادرات کار تولید کننده و کارخانه دار نیست. کارخانه دار و تولید کننده باید سنگ خود را فرآوری کند که این کار را انجام می دهد، اینکه کارخانه دار هم دنبال فرآوری باشد و هم دنبال صادرات کار درستی نیست. برای صادرات سنگ باید شرکت های صادراتی که کار آنها فقط صادارت سنگ است وارد میدان شوند و این کار را برعهده بگیرند.

وی یادآور شد: در اطراف کشورما حدودا پانزده کشور وجود دارد که همه جزو کشورهای در حال توسعه هستند و می توانند بهترین مشتری برای صنعت سنگ ما باشند اگر بتوانیم بازارهای این کشورها را به دست گیریم به طور حتم رکود برای همیشه از صنعت سنگ ایران خارج خواهد شد.

وی اظهار داشت: سفیرهایی که ما در کشورهای همسایه داریم می توانند به میزان بسیار زیادی به رشد و توسعه صادرات کمک کنند اما تاکنون این اتفاق نیافتاده و از این ظرفیت به صورت صد درصد استفاده نشده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید