حسین حجاری: افزایش ۳۰۰ درصدی مالیات مشکل بزرگ سنگبری هاست

حسین حجاری: افزایش ۳۰۰ درصدی مالیات مشکل بزرگ سنگبری هاست

دبیر اتحادیه سنگبری‌های استان اصفهان: بحران در بازار سبب می‌شود تا تولیدکنندگان حتی اگر محصول خود را بفروشند پول آن را 2 سال دیگر از مشتری دریافت می‌کنند، حالا با این شرایط چه درآمدی وجود دارد که دولت ارزش افزوده آن را هم دریافت کند.

259
0
حسین حجاری
حسین حجاری

 به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم،‌ حسین حجاری با اشاره به رکود حاکم بر بخش سنگ اظهار داشت: مشکلات ما از نوروز به بعد شدت یافته به‌صورتی که اکنون بیش از ۴۰۰ واحد سنگبری در شهرک صنعتی محمود آباد اصفهان تعطیل شده است.

وی افزود: این آمار فقط مربوط به شهرک صنعتی محمودآباد است، در حالی که ما واحدهای سنگبری بسیاری در مناطق یزدان‌شهر، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و دولت‌آباد نیز داریم که با اضافه‌کردن تعداد واحدهای تعطیل در این مناطق صنعتی آمار فاجعه باری به دست می‌آید.

دبیر اتحادیه سنگبری‌های استان اصفهان با بیان اینکه واحدهای سنگبری به‌دلیل مشکلات ناشی از رکود موفق به مشتری‌یابی نشده‌اند، گفت: سرمایه این واحدها به‌دلیل نبود مشتری که آن هم ناشی از رکود در همه بخش تولید است، تمام شده و همه این تولیدکنندگان سنگ اکنون دچار کسری سرمایه هستند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر ما دریافت مالیات‌های کلان است، در حالی که بازار در رکود به‌سر می‌برد و دولت نیز از این موضوع اطلاع دارد، با اینکه مسئولان می‌دانند رکود چه شرایطی را برای کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی رقم زده اما با این حال اقدام به افزایش مالیات‌های دریافتی می‌کنند.

حجاری تصریح کرد: بازار ساخت و ساز بحرانی است و به همین دلیل با کاهش عرضه و تقاضا روبرو هستیم، اما متأسفانه در این اوضاع دارایی هم درصد زیادی را به مالیات اضافه کرده است، اکنون برخی واحدهای ما ۳ برابر یعنی ۳۰۰ درصد سال گذشته باید مالیات پرداخت کنند در حالی که هیچ فروشی نداشته‌اند.

وی گفت: بحران در بازار سبب می‌شود تا تولیدکنندگان حتی اگر محصول خود را بفروشند پول آن را ۲ سال دیگر از مشتری دریافت می‌کنند، حالا با این شرایط چه درآمدی وجود دارد که دولت ارزش افزوده آن را هم دریافت کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید