امیر فتاحی: زنگ تعطیلی سنگ‌ بری ها به صدا درآمده است

امیر فتاحی: زنگ تعطیلی سنگ‌ بری ها به صدا درآمده است

عضو انجمن سنگ ایران: بیش از 2 هزار واحد سنگ‌بری در استان اصفهان واقع شده‌اند که بیش از از هزار واحد در شهرک صنعتی محمودآباد مستقر هستند و طی 5 ماه اخیر حدود 20 تا 30 درصد این واحدها تعطیل شده‌اند.

349
0
حسین امیر فتاحی
حسین امیر فتاحی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از فارس، حسین امیر فتاحی عضو انجمن سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر صدای تعطیلی بسیاری از واحدهای سنگ‌بری به گوش می‌رسد که عمده‌ترین آنها در استان اصفهان واقع شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود ۵ هزار واحد سنگ‌بری در کشور وجود دارد، افزود: بیش از ۲ هزار واحد سنگ‌بری در استان اصفهان واقع شده‌اند که بیش از از هزار واحد در شهرک صنعتی محمودآباد مستقر هستند و طی ۵ ماه اخیر حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد این واحدها تعطیل شده‌اند.

فتاحی اظهار داشت: اگر این روند ادامه یابد، سال آینده شاهد تعطیلی نیمی از واحدهای سنگ‌بری کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صادرات سنگ هم به میزان قابل توجهی صورت نمی‌گیرد، گفت: طی سال‌های گذشته به دلیل وجود مشکلات در صادرات، صادرات قابل توجهی نداشته‌ایم و در کنار این مسئله، رکود ساخت و ساخت نیز باعث کاهش تولید واحدهای سنگ‌بری شده است.

عضو انجمن سنگ ایران توقف اجرای پروژه‌های ملی را عامل دیگری برای کاهش مصرف سنگ در کشور عنوان کرد و گفت: هم اکنون کارخانه‌ها به اندازه تولید ۶ ماه خود، در کارخانه انباشت کالا دارند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 − 2 =