حسینقلی قوانلو: ۴۳۰۰ شغل جدید در استان گلستان ایجاد می شود

حسینقلی قوانلو: ۴۳۰۰ شغل جدید در استان گلستان ایجاد می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان: براساس برنامه ریزی های انجام شده و بر مبنای پرداخت ۱۰ تا ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به هر واحد دارای مشکل، درمجموع مشکل ۳۴۰ واحد تولیدی استان رفع می شود.

251
0
حسینقلی قوانلو
حسینقلی قوانلو

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در همایش فعالان اقتصادی شرق استان گلستان که در گنبد کاووس برگزار شد، اظهار داشت: ۴۳۰۰ شغل جدید در استان گلستان ایجاد می شود، با ایجاد این تعداد شغل، شاهد کاهش ملموس نرخ بیکاری دربخش های مختلف این گلستان خواهیم بود.

حسینقلی قوانلو با اشاره به رویکردهای پیش بینی شده ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تحقق سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی و نیز راهبردهای اعلام شده ازسوی دولت دراین بخش، گفت: در این خصوص دولت برای سال ۹۵ درمجموع ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای تولیدی پیش بینی کرده که در روزهای گذشته از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد.

وی بابیان اینکه ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از این تسهیلات به واحدهای راکد و نیمه فعالی که با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصد مشغول فعالیت هستند، پرداخت می شود، اضافه کرد: ۴۰ هزار میلیارد ریال دیگر نیز برای تکمیل واحدهای تولیدی با پیشرفیت فیزیکی بالای ۶۰ درصد پرداخت خواهد شد.

وی، سهم گلستان از این تسهیلات را مبلغ چهار هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده و بر مبنای پرداخت ۱۰ تا ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به هر واحد دارای مشکل، درمجموع مشکل ۳۴۰ واحد تولیدی استان رفع می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان همچنین ملاک پرداخت این تسهیلات را ایجاد اشتغال جدید در واحد تولیدی دانست و خاطرنشان کرد: پس از ثبت نام واحدهای متقاضی در سامانه مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت، این درخواست ها در کمیته ای پنج نفره در استان بررسی و به بانک ها ارجاع می شود.

قوانلو درخصوص کارمزد این تسهیلات گفت: نرخ کارمزد ۲۱ یا ۲۲ درصد است اما دولت پنج تا شش درصد از این کارمزد را یارانه می دهد که درنهایت کارمزد تسهیلات ۱۵ تا ۱۶ درصد خواهد بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست