حسین مختاری: نیازمند کارخانجات بزرگ سنگبری هستیم

حسین مختاری: نیازمند کارخانجات بزرگ سنگبری هستیم

353
0
حسن مختاری
حسن مختاری

حسین مختاری مدیرعامل شرکت سنگبری گلسنگ در استان یزد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: در زمینه تولید و فرآوری سنگ حدودا ۲۲ سال سابقه دارم. سنگ های چینی و کوبیک عمده تولیدات ما در کارخانه هستند.

وی افزود: بیشترین سنگ های مصرفی در ایران تراورتن، مرمریت است که به تازگی سنگ چینی هم وارد گود پر مصرف های ایران شده است.

وی در ادامه گفت: نبود ثبات در قیمت سنگ و بالا و پایین شدن آن که عمده دلیلش رکود اقتصادی است باعث بوجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در این صنعت شده است. همچنین نوع فرآوری سنگ در هر کارخانه با دیگری فرق دارد و به همین دلیل کیفیت سنگ نیز بسیار متغییر است که این مساله نیز در قیمت گذاری تاثیر می گذارد.

مدیرعامل شرکت سنگبری گلسنگ افزود: اگر شرکت ها و کارخانجات سنگبری به صورت هولدینگ (گروهی) کار کنند وضعیت سنگ ایران به میزان بسیار زیادی از بی ثباتی موجود خارج میشود، اگر  ۵ الی شش شرکت مشارکتی کار کنند، کار صادرات هم به نحو مطلوبی انجام میشود.

مختاری گفت: برای شرکت در نمایشگاههای خارجی با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستیم که عمده این مشکلات عدم حمایت های مالی از طرف دولت است. معرفی محصولات صنعت سنگ در کشورهای دیگر یکی از مهمترین کارهایی است که ما در زمینه صنعت سنگ و صادرات می توانیم انجام دهیم و لازم است که دولت ما را در این زمینه حمایت کند.

وی افزود: در مقایسه با کارخانجات کشورهای دیگری که در نمایشگاه های مختلف شرکت می کنند و با پرس و جو ازآنها متوجه می شویم که دولت آنها تا چه میزان از افزایش صادرات و شرکت در نمایشگاه ها حمایت می کنند ولی ما متاسفانه برخی از این حمایت ها را نداریم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید