حسن قهرمانی: روسیه مهمترین بازار سنگ ایران خواهد شد

حسن قهرمانی: روسیه مهمترین بازار سنگ ایران خواهد شد

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات: با توجه به هم مرز بودن ایران با کشور روسیه و خالی بودن جای ترکیه در این بازار صنعتگران ایران می توانند در این حوزه پیشرفتهای چشم گیری داشته باشند.

304
0
حسن قهرمانی
حسن قهرمانی

حسن قهرمانی عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران با اشاره به حضور قدرتمند صنعت سنگ ایران در نمایشگاه مسکو اظهار داشت: فرهنگ مصرف سنگ تزئینی آن طور که شایسته و بایسته است در کشور روسیه وجود ندارد و نمای اغلب خانه هایی که در این کشور وجود دارد یا سیمان است یا سنگ های قدیمی.

وی افزود: برای اینکه فرهنگ استفاده از سنگ تزئینی در این کشور جا بیافتد و رواج پیدا کند باید تبلیغات مناسب انجام شود و آگاهی مردم این کشور در مورد استفاده از این نوع محصول بالا برود که این مساله زمانبر است.

وی گفت: البته برخی هتل ها و خانه های لوکس برای نمای ساختمان از سنگ های تزئینی که عمدتا گرانیت است استفاده کرده اند، روسیه دارای معادن غنی گرانیت است که در زمینه فرآوری این سنگ ها هم تاکنون فعالیت های ارزشمندی را انجام داده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات ادامه داد: تصوری که بسیاری از فعالان صنعت سنگ در مورد صادرات و برقراری ارتباطات تجاری با دیگر کشورها دارند نادرست است، در هیچ کجای دنیا خرید و فروش سنگ یا کالاهایی دیگر به این صورت نیست که ما از این طرف دنیا برای آن طرف دنیا سنگ ارسال کنیم و مبلغ آن هم خیلی راحت در حساب ما واریز شود؛ هر کجای دنیا قاعده و قانون خاص خود را دارد که برای موفقیت در کار باید با این قواعد آشنا شد وآنها را رعایت کرد.

وی خاطر نشان کرد: قاعده و قانون کشور روسیه این است که باید در آنجا دفتر داشت و شرکتی معتبر را به ثبت رسانید و در مناقصات شرکت کرد. در آنجا بسیاری از خرید و فروش ها از طریق مناقصه انجام می شود و کسی که بتواند در مناقصه برنده شود کار را می گیرد. در آنجا حتما باید شرکت داشت و اصلا با اشخاص حقیقی کار نمی کنند.

وی گفت: اصلا چیزی به نام چک بلند مدت در روسیه وجود ندارد، چکی که صادر می کنند چک روز است؛ اگر فردی برای روز بعد چک صادر کند جرم است. برای تمامی کارهایی که می خواهند انجام دهند حتی کوچکترین کارها قرارداد می نویسند که این قرارداد بسیار معتبر است .

قهرمانی تصریح کرد: بازار روسیه با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که دارد می تواند یکی از مهمترین بازارهای هدف سنگ ایران باشد. پیش بینی من این است که با توجه به هم مرز بودن ایران با کشور روسیه و خالی بودن جای ترکیه در این بازار صنعتگران ایران می توانند در این حوزه پیشرفتهای چشم گیری داشته باشند.

وی تاکید کرد: گروه کارخانجات سنگبری سنگستان با مدیریت آقای عباس آذرنوش یکی از شرکت های حاضر در نمایشگاه مسکو بود که انصافا این شرکت و مدیریت آن برای نمایشگاه سنگ مسکو سنگ تمام گذاشتند و همه همت و تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزاری شدن پاویون سنگ ایران به کار بستند و لازم است که از ایشان به خاطراین همت و تلاش والا قدردانی شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

ده + 6 =