حسن قهرمانی: دولت در مورد کاهش سود بانکها اقدام عاجل کند

حسن قهرمانی: دولت در مورد کاهش سود بانکها اقدام عاجل کند

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات: تا زمانی که قانون این اجازه را به مردم و سرمایه دار می دهد که سرمایه اش را در بانک بگذارد و بدون کار کردن سود بگیرد به طورحتم هیچ کاری در ایران رونق پیدا نمی کند.

251
0
حسن قهرمانی
حسن قهرمانی

حسن قهرمانی عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در کشورهای اطراف ایران برای صادرات سنگ وجود دارد اما تاکنون از این ظرفیت ها به درستی استفاده نشده است.

وی افزود: در حال حاضر اگر صادراتی به کشورهای همسایه صورت می گیرد موردی است و یک یا دو کارخانه توانسته اند ارتباطات لازم را در این زمینه برقرار کنند، هنوز بحث صادرات به صورت جدی فراگیر نشده است.

وی تصریح کرد: به دلیل رکود بسیار سنگینی که بر صنعت سنگ حاکم شده حدودا چهل درصد از واحدهای تولیدی تعطیل هستند. هزینه های تولید بسیار بالا رفته است و چون فروش نیست تولید کننده ترجیح می دهد که در کارخانه خود را ببندد .

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبری های محلات گفت: بزرگترین مشکل صنعت سنگ و اگر بهتر بخواهیم بگوییم تمامی صنایع ایران بلوکه شدن نقدینگی در بانک و عدم تحرک بازار است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بسیاری از کسانی که سرمایه در اختیار دارند ترجیح داده اند که پول خود در بانکها سرمایه گذاری کنند واز  سود آن بهرمند شوند.

وی ادامه داد: تا زمانی که قانون این اجازه را به مردم و سرمایه دار می دهد که سرمایه اش را در بانک بگذارد و بدون کار کردن سود بگیرد به طورحتم هیچ کاری در ایران رونق پیدا نمی کند. اگر مسئولین همت کنند و سود بانک ها را پایین بیاورند همه صنایع خود به خود رونق می گیرند.

قهرمانی افزود: در ایران مشکل کمبود نقدینگی نیست بلکه مشکل انباشه شدن پولها در بانک است . با این همه سپرده ای که مردم در بانک ها گذاشته اند چگونه می توان گفت که ما مشکل نقدینگی داریم. مشکل اساسی این است که این سرمایه ها به حرکت در نمی آیند. دولت باید در مورد کاهش سود بانکها اقدام عاجل کند.

وی یادآور شد: بزرگترین مشکل صادرات عدم انتقال پول به داخل مملکت است. علیرغم همه صحبتهایی که در مورد برجام و برداشته شدن تحریم ها صورت می گیرد هنوز نمی توانیم اقدامات لازم در خصوص جابجایی پول را انجام دهیم و این کارهمچنان از طریق صراف ها صورت می گیرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده − یک =