فعالیت ۹۰ درصد مردم نیم ور در صنعت سنگ

فعالیت ۹۰ درصد مردم نیم ور در صنعت سنگ

رئیس شورای شهر نیم ور: با وجود معادن بسیار ارزشمندی که در اطراف شهر نیم ور وجود دارد ما برای انجام بسیاری از پروژه های عمرانی با کمبود بودجه مواجه هستیم.

368
0
حسن فیروزی
حسن فیروزی

حسن فیروزی رئیس شورای شهر نیم ور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برای نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در شهریور ماه سال آینده در شهر نیم ور برگزار می شود برنامه ریزی ها دقیق و منسجمی از سوی هیات مدیره نمایشگاه و شورای شهر و شهرداری نیم ور انجام شده تا انشاء الله این نمایشگاه بتواند در سطح نام خود برای صنعت سنگ کشور ایفای نقش کند.

وی افزود: طبق اطلاعاتی که موجود است فعالیت صنعتگران سنگ در شهر نیم ور به سال ۱۳۳۰ باز می گردد که در آن سالها قنبر رحیمی که در حال حاضر در صنعت سنگ از وی به عنوان پدر سنگ ایران یاد می شود این صنعت را در این شهر پایه ریزی کرد.

وی ادامه داد: پس از وی همکاران و شاگران وی این راه را ادامه دادند تا بدینجا رسید که امروزه حدود نود درصد مردم نیم ور به این کار اشتغال دارند.

رئیس شورای شهر نیم ور گفت: با رشد و توسعه صنعت سنگ در کل کشور به تدریج معدنکارانی که این حرفه را درکوههای آتشکوه فراگرفته بودند به معادن اقصی نقاط ایران رفتند و این صنعت را در دیگر معادن و دیگر شهرهای ایران پایه ریزی کردند.

وی ادامه داد: با وجود معادن بسیار ارزشمندی که در اطراف شهر نیم ور وجود دارد ما برای انجام بسیاری از پروژه های عمرانی با کمبود بودجه مواجه هستیم.

فیروزی خاطر نشان کرد: معادن آتشکوه و شهاب سنگ و عباس آباد از مهمترین و پر درآمدترین معادن منطقه و حتی کشور هستند که در نزدیکی شهر نیم ور قرار دارند و کل ترانزیت حمل بار خود را بلوار اصلی شهر نیم ور انجام می دهند.

وی گفت: توقع ما این این است که این معادن بودجه ای را برای تعمیرات زیانهایی که به شهر وارد می کنند اختصاص دهند اما تاکنون اتفاقی در این زمینه نیافتاده است.

وی تصریح کرد: به دلیل رفت و آمد بیش از حد کامیون های باری و فعالیت معدن عباس آباد در کنار شهر ما مجبور هستیم هر ده روز یک بار کل فضای سبز شهری را شستشو دهیم، همچنین خرابی هایی که در آسفالت خیابانهای شهربه وجود می آید بیش از حد بوده  و هزینه های تعمیر و نگهداری آن زیاد است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 18 =