اکرمی: اعطای وام‌های ربادار دردی را درمان نمی‌کند

اکرمی: اعطای وام‌های ربادار دردی را درمان نمی‌کند

221
0
حجت الاسلام علی‌اکبر اکرمی
حجت الاسلام علی‌اکبر اکرمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، حجت الاسلام علی‌اکبر اکرمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی که با حضور استاندار و مسئولان استانی در شهرستان سراب برگزار شد با اشاره به تلاش‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: دشمن بعد از ناتوانی در جنگ، رو به توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی آورده و تا حدودی در این زمینه موفق شده است.

وی افزود: تحریم‌های ظالمانه علیه کشور یکی از برنامه‌های رسمی دشمنان اسلام بوده و هیچ گاه از دشمنی‌شان دست برنخواهند داشت.

امام جمعه سراب با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد کشور باید اقتصادی با روند رو به رشد بوده و آسیب پذیری پایینی در مقابل با ترفندهای دشمنان داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر گرهی از گره مسلمانان باز شود ثوابش از سفر زیارتی بیشتر است، ادامه داد: اگر مشکلات اقتصادی مردم حل و فصل شود، این مسئله به عنوان جهاد اقتصادی به شمار می‌رود.

حجت الاسلام اکرمی با تأکید بر تکیه اقتصاد بر مردم، تصریح کرد: برای پویایی جامعه، باید اقتصاد کشور به بخش خصوصی غیردولتی واگذار شود چرا که در این صورت مشکلات اقتصادی حل شدنی می‌شود.

وی احیای کارخانجات تعطیل شده را خواستار شد و افزود: باید به این کارخانجات توجه ویژه ای صورت گیرد اما اعطای وام‌هایی که ربا در آن وجود دارد دردی از اقتصاد مریض جامعه درمان نخواهد کرد.

امام جمعه سراب به حمایت از تولید ملی تأکید کرد و افزود: باید فرهنگ استفاده از تولیدات ملی در بین مردم نهادینه شود که گسترش این موضوع نیازمند حمایت رسانه‌ها و مدیران استانی دارد.

وی همچنین بر توجه به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: یکی از بخش‌های مهم اقتصاد مقاومتی شرکت‌های دانش بنیان است که باید توجه ویژه ای به این شرکت‌ها صورت گیرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید