حبیب داروغه: کارخانه فعلا تعطیل است

حبیب داروغه: کارخانه فعلا تعطیل است

فعال با سابقه صنعت سنگ مشهد: به دلیل رکود شدیدی که بر بازار سنگ حاکم است از اول اردیبهشت مال سال جاری کارخانه را تعطیل کرده ایم و فعلا هم تا اطلاع ثانوی برنامه ای برای بازگشایی آن نداریم.

806
0

حبیب داروغه فعال با سابقه صنعت سنگ مشهد و مدیر کارخانه سنگبری داروغه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت:  به دلیل رکود شدیدی که بر بازار سنگ حاکم است از اول اردیبهشت مال سال جاری کارخانه را تعطیل کرده ایم و فعلا هم تا اطلاع ثانوی برنامه ای برای بازگشایی آن نداریم.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلات کارخانه های شهر مشهد تامین کارگر است. کارگران ایرانی تمایل چندانی به کار کردن در کارخانه های سنگبری ندارند و کارگران افغانی را هم نمی توانیم استفاده کنیم چون مسئولین با این امرمخالف هستند و اجازه استفاده از کارگران افغانی را نمی دهند.

فعال با سابقه صنعت سنگ در مشهد خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مشکلات واحدهای سنگبری گران بودن برق و خدماتی است که دولت در اختیار واحدهای سنگبری قرار می دهد. قیمت این خدمات ثابت نیست و گاهی سالی دو بار افزایش پیدا می کند. این رویه در مورد لوازم مصرفی مورد نیاز کارخانه نیز وجود دارد و قیمت آنها نیز افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: سود تسهیلاتی که بانک ها پرداخت می کنند بالا است و ما نمی توانیم از پس پرداخت این سودها و اقساط آنها بربیاییم. اگر از بانک تسهیلات بگیریم باید هر چه کار می کنیم را به بانکها بدهیم. سود تولید آن قدر نیست که سود تسهیلات بانک ها را تامین کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

18 + 6 =