حافظ صدری: سود بانک ها بزرگترین دشمن  کار و تلاش است

حافظ صدری: سود بانک ها بزرگترین دشمن  کار و تلاش است

مدیر کارخانه سنگبری داغ داشی: مهمترین عامل رکود بازار و کم شدن ساخت و سازها سودهای بسیار زیادی است که بانک ها به سپرده های مردم می دهند.

386
0
معدن سنگ
معدن سنگ

حافظ صدری فعال صنعت سنگ در استان زنجان و مدیر کارخانه سنگبری داغ داشی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: کارخانه سنگبری ما در تولید و فرآوری سنگ گرانیت خرم دره فعالیت می کند.

وی با اشاره به رکود به حاکم بر بازار سنگ گفت: امسال فروش ما تعریفی نداشته و همانند بسیاری از کارخانه ها ما نیز در وضعیت رکود به سر می بریم. خرید و فروش مسکن بسیار کم شده که این مساله برروی کار ما تاثیر منفی می گذارد.

وی ادامه داد: مهمترین عامل رکود بازار و کم شدن ساخت و سازها سودهای بسیار زیادی است که بانک ها به سپرده های مردم می دهند.

مدیر کارخانه سنگبری داغ داشی یادآور شد: الان وضعیت به گونه ای شده که خیلی ها اندک سرمایه اشان را در بانک می گذارند و سود آن را می گیرند و خرج زندگی اشان می کنند و خود را برای کسب درآمد به دردسر نمی اندازند.

وی با انتقاد شدید از رویه بانک ها در پرداخت سودهای بالا خاطرنشان کرد: به هر کس می گویی با سرمایه ات کار کن می گوید مگر دیوانه ام که کار کنم و خودم را درگیر بیمه و مالیات و دیگر مشکلات کنم. اگر سود بانک ها این قدر زیاد نبود مردم سرمایه خود را در کار دیگری هزینه می کردند، بدین ترتیب ساخت و ساز راه می افتاد و همه صنایع رونق می گرفت.

وی تصریح کرد: شرکت در نمایشگاه های مختلف برای رشد و توسعه صنعت سنگ بسیار خوب و مفید است اما کارخانه ما با توجه به رکود به وجود آمده توان مالی شرکت در نمایشگاه را ندارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

14 + دوازده =