جوکار: عمده ترین مشکل صنعت سنگ، چک است

جوکار: عمده ترین مشکل صنعت سنگ، چک است

235
0

غلامرضا جوکار عضو اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی سنگبری های استان فارس و مدیرعامل صنایع سنگبری برادران جوکار در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از سال۱۳۷۶ فعالیت خود را در زمینه سنگ آغاز و کارخانه سنگبری برادران جوکار را راه اندازی کردم و حدود ۳ سال است که در انجمن صنفی سنگبران استان فارس مشغول به فعالیت هستم.

وی در ادامه گفت: عمده ترین مشکل صنعت سنگ، چک است. متاسفانه چک های مشتریان در زمان تعیین شده، پاس نمی شود که این مساله بزرگترین مشکلات مالی و کاری را برای ما به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: وصول چک در شرایط فعلی بسیار زمان بر است. اگر مشکلات چک حل شود، شرایط مناسبی برای نقدینگی این صنعت به وجود می آید.

عضو اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس افزود: صنعت سنگ ایران از ضعف تکنولوژی رنج می برد. به دلیل کمبود تکنولوژی و افزایش هزینه ها وعدم توانایی خرید دستگاه های مدرن برخی فعالان صنعت سنگ مجبور به صادرات سنگ خام می شوند.

مدیرعامل صنایع سنگبری برادران جوکار گفت: دولت جهت افزایش صادرات، باید تسهیلاتی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهد. اگر با ارائه تسهیلات از سمت دولت، کارخانه ها را به روز کنیم بدون شک شرایط اقتصادی صنعت سنگ به حالت عادی بر می گردد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 − دو =