جورکش: بسترهای لازم برای صادرات سنگ فراهم نیست

جورکش: بسترهای لازم برای صادرات سنگ فراهم نیست

218
0

عباسعلی جورکش عضو سابق انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری های استان اصفهان و مدیرعامل سنگبری رازان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: تولیدکننده سنگ تراورتن کرم کمشچه (موج دار و بی موج)، تراورتن شکلاتی یزد و مرمریت کاشان هستم. سنگبری رازان در سال ۱۳۵۱ فعالیت خود را آغاز کرده و فعالیت من در این حرفه از سال ۱۳۷۸ آغاز شده است.

وی در ادامه گفت: سنگ های تولیدی ایران در هیچ جای دنیا یافت نمی شوند و کاملا منحصر به فرد هستند همچنین تنوع سنگی که در ایران وجود دارد در هیچ کجای دنیا نیست با این حال بسترهای لازم برای صادرات فراهم نیست و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که نمی توان روی صادرات کار کرد. برخلاف تمامی شعارهایی که برخی مسئولین می دهند مشکلات بانکی همچنان ادامه دارد.

 مدیرعامل سنگبری رازان افزود: اکثر کارخانه های داخل کشور دارای دستگاه های به روز هستند و سطح فرآوری خوبی دارند. مشکل ما فراوری و کیفیت فراوری نیست؛ مساله این است که ما در بسیاری از موارد نمی توانیم یک کار بانکی ساده بین المللی را انجام دهیم؛ صنعت سنگ کشورهایی مانند چین و ترکیه بسیار عقب تر از ما بود اما چون آنها با دیگر کشورهای دنیا مراوده وسیعتری داشتند بسیار بیشتر از ما پیشرفت کردند.

وی خاطر نشان کرد: مشکلاتی مانند مالیات برارزش افزوده و هزینه های بالای گمرگ شرایط را برای تولیدکنندگان بسیار سخت کرده است. همچنین لازم است دولت تسهیلاتی را دراختیار تولیدکنندگان قرار دهد تا مشکلات نقدینگی برطرف شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

10 + سه =