جواد یوسف‌زاده: ۲ هزار معدن‌کار و زمین‌شناس در آذربایجان‌غربی شناسایی شده اند

جواد یوسف‌زاده: ۲ هزار معدن‌کار و زمین‌شناس در آذربایجان‌غربی شناسایی شده اند

رئیس نظام مهندسی معدن استان آذربایجان‌غربی: برای رهایی از وابستگی به پول‌های نفتی باید توجه ویژه‌ای به بخش معدن داشته باشیم.

454
0
معدن سنگ
معدن سنگ

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جواد یوسف‌زاده رئیس نظام مهندسی معدن استان آذربایجان‌غربی در مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس اظهار داشت: ایران در زمانی که عرصه تاخت و تاز مغول‌ها بود و شرایط بدی را تجربه می کرد خواجه نصیرالدین طوسی این مهندس بزرگ تاریخ کشورمان کارهای بسیار ارزشمندی را انجام داد که احداث رصدخانه مراغه از جمله این کارها است.

وی افزود: خواجه نصیرالدین طوسی در طول زندگی خود ۸۰ کتاب تالیف کرد و در زمینه‌های مختلف علم ریاضیات، نجوم و فلسفه سرآمد آن دوران به شمار می‌رفت اما متاسفانه به دلیل کم کاری های فرهنگی برای ایرانیان ناشناخته مانده است.

یوسف‌زاده افزود: با توجه به سیاست‌های کلی نظام که رهبر معظم انقلاب بیان داشتند، برای رهایی از وابستگی به پول‌های نفتی باید توجه ویژه‌ای به بخش معدن داشته باشیم. هم‌اینک تعداد ۲ هزار نفر معدن‌کار و زمین‌شناس در سراسر استان آذربایجان‌غربی شناسایی شده و این استان در این بخش از ظرفیت ها و پشتوانه های مناسبی برخوردار است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفت + 17 =