جواد شاکری: رشد و توسعه صنعت سنگ نیازمند ثبات است

جواد شاکری: رشد و توسعه صنعت سنگ نیازمند ثبات است

 فعال با سابقه صنعت سنگ: صنعت ما بیش از هر چیز نیازمند ثبات در قوانین و ثبات در نحوه اجرای آنها است.

198
0
معدن سنگ
معدن سنگ

جواد شاکری فعال با سابقه صنعت سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برداشته شدن تحریم ها اتفاق بسیار خوب و مبارکی برای فعالان صنعت سنگ است که با توجه به پیش بینی هایی که می شود بحث صادرات سنگ به کشورهای دیگر از اواخر اردیبهشت ماه راه می افتد و شکل اجرایی به خود می گیرد.

وی افزود: برای افزایش صادرات و رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه نیازمند زیرساخت هایی هستیم که باید آنها را فراهم کنیم. صنعت ما بیش از هر چیز نیازمند ثبات در قوانین و ثبات در نحوه اجرای آنها است. در صورتی که ثبات در قوانین وجود داشته باشد می توانیم برای آینده برنامه ریزی درست و منسجمی انجام دهیم.

فعال با سابقه صنعت سنگ تصریح کرد: در حال حاضر صنعتگران ما بیش از هر چیز نیازمند ثبات در اجرای قوانین و ثبات در قیمت هستند. با تبیین این دو مولفه در نظام اقتصادی ایران، می توان به نتایج بسیار درخشانی رسید.

شاکری گفت: اگر رویه به این صورت باشد که هر روز بخشنامه و آیین نامه جدیدی به دست صنعتگر برسد و یا در بحث اقتصادی صنعتگر هر روز با نوسانات قیمت مواجه باشد بدیهی است که نمی تواند برای آینده صنعت خود برنامه ریزی درستی داشته باشد.

وی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده می شود که با تغیر یک مدیر بسیاری از بخشنامه ها و آیین نامه هایی که ابلاغ و اجرایی شده اند به طور کل کنار گذاشته می شوند و بخش نامه ها و آیین نامه های جدیدی ابلاغ و اجرایی می شود. این تغییر روش ها بیشتر از هر چیز به صنعت آسیب می زند.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین شرایط رشد و توسعه صادرات صنعت سنگ داشتن نظام اداری سریع و منسجم است. زمانی که ما با شرکت ها خارجی قرارداد می بندیم موظف هستیم که تعهدات خود را سرموقع به اجرا برسانیم در صورتی که در برخی مواقع رفت و آمدهای اداری بسیار زمان بر می شود و ما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید