بازار مکاره ساخت و ساز در دست افراد بدون صلاحیت

بازار مکاره ساخت و ساز در دست افراد بدون صلاحیت

عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان اینکه عمر مفید ساختمان ها ارتباط نزدیکی با استفاده از مصالح ساختمانی باکیفیت دارد، گفت: متاسفانه بازار مکاره ساخت و ساز در کشور در دست افراد بدون صلاحیت است.

295
0
جهانگیر شریفی
جهانگیر شریفی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، جهانگیر شریفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: وجود افراد بدون صلاحیت در حوزه ساخت و ساز عمر مفید و کیفیت ساختمان ها را در کشور به شدت کاهش داده ، زیرا واسطه گری در این حوزه سبب شده است در ساخت و ساز از مصالح ساختمانی بی کیفیت استفاده شود.

وی گفت: بیشتر بازار مسکن در دست افراد سودجو و واسطه گر است و که به مسکن به عنوان یک مقوله انتفاعی نگاه می کنند و در این راستا ایجاد ارتباط نزدیک بین تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد و سازندگان، با حذف واسطه ها بسیار اهمیت دارد.

این عضو انجمن صنفی ساختمان در استان تهران یادآور شد: سیاست ما در حوزه ساخت و ساز بسترسازی برای افزایش عمر ساختمان، استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و حذف واسطه گری در این حوزه است.

شریفی افزود: ایران به عنوان یکی از غنی ترین کشورهای مواد معدنی جهان می تواند در تولید مصالح ساختمانی استاندارد و نوین فعالیت کند و این مزیت ایران را به مرکز تحول بزرگی در تولید مصالح ساختمانی تبدیل خواهد کرد.

وی برای تولید ساختمان های کیفی در کشور خواستار استفاده از فناوری های نوین و دانش بنیان در حوزه ساخت و ساز شد و تاکید کرد: عقب ماندگی ایران در استفاده از تکنولوژی ساخت، به کارنگرفتن تکنولوژی نوین، نبود دغدغه از سوی متولیان و وجود واسطه ها و و سودجویان باعث عقب ماندگی صنعت ساختمان در ایران شده است.

در ادامه ناصر لعل نوری دبیر نوزدهمین نشست تخصصی صنعت ساختمان گفت: بی انضباطی شدیدی حاکم بر صنعت ساخت و ساز کشور است و ما درصددیم با برگزاری این نشست راهکارهای حذف واسطه ها را در معضل صنعت ساخت و ساز ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه هنوز هم تامین مصالح ساختمانی در ایران به روش سنتی انجام می شود، اظهار داشت: برای داشتن ساختمان های کیفی با عمر مفید باید مصالح ساختمانی استاندارد به صورت مستقیم توسط سازندگان مورد استفاده قرار گیرد تا ضمن حذف واسطه ها تکنولوژی های مدرن نیز در حوزه ساخت وارد این عرصه تولیدی شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده − 13 =