جهانشیر بهمنی: دولت شرایط تولید آسان و ارزان را فراهم کند

جهانشیر بهمنی: دولت شرایط تولید آسان و ارزان را فراهم کند

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبران بروجرد: در بسیاری از کشورهای دنیا بانک ها بابت نگه داشتن پول مردم هزینه می گیرند اما متاسفانه در ایران برعکس است.

285
0
جهانشیر بهمنی
جهانشیر بهمنی

جهانشیر بهمنی عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبران بروجرد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: اگر وضعیت بازار خوب باشد و ما بتوانیم محصول خود را به راحتی بفروشیم با جان و دل مالیات را پرداخت می کنیم و از پرداخت مالیات و کمک کردن به آبادانی کشور خوشحال هم می شویم ولی زمانی که رکود بر صنعت سنگ حاکم است و تولیدات ما در کارخانه انبار شده اند و هیچ خریداری برای محصول ما وجود ندارد چگونه می توانیم مالیات پرداخت کنیم.

وی افزود: برخی از نهادهای دولتی به عناوین مختلف برای ما هزینه تراشی می کنند و اصلا نمی پرسند که ما باید این هزینه ها را چگونه پرداخت کنیم. اصلا از ما سوال نمی کنند که مشکلات شما چیست و آیا این هزینه ها را می توانید پرداخت کنید یا خیر.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبران بروجرد ادامه داد: توقع ما از دولت این است که هر چه زودتر سودهای بانک ها را کم کند. با این وضعیتی که برای سودهای بانک رقم زده اند بسیاری از افراد تولید و ساخت و ساز را کنار گذاشته اند و سرمایه خود را در بانک گذاشته و سود آن را دریافت می کنند.

وی گفت: دریافت سود از بانک ها برای بسیاری به صورت شغل در آمده و بسیار هم از آن راضی هستند چون مانند تولید کننده با مشکلاتی از قبیل مالیات بر ارزش افزوده و بیمه و کارگر مواجه نیستند. در بسیاری از کشورهای دنیا بانک ها بابت نگه داشتن پول مردم هزینه می گیرند اما متاسفانه در ایران برعکس است.

وی تصریح کرد: دولت پس از کم کردن سودهای بانک باید بسترهای تولید ارزان و آسان را برای مردم فراهم کند به صورتی که تولید آن قدر سود آور باشد که کسی نخواهد به سمت گرفتن بهره از پول برود. باید شرایط به گونه ای پیش برود و بازار آن قدر برای بهره دادن و بهره گرفتن ناامن باشد که هیچ کس جرات نکند به این سمت برود.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید