جمشید کاویانی: صنعت معدن کرمان نیازمند توجه ویژه دولت است

جمشید کاویانی: صنعت معدن کرمان نیازمند توجه ویژه دولت است

فعال صنعت معدن در استان کرمان: با توجه به ارز آوری بسیار خوبی که صنعت سنگ و معدن دارد جا دارد که روی این صنعت هم سرمایه گذاری های لازم توسط دولت انجام شود.

276
0
معدن سنگ
معدن سنگ

جمشید کاویانی فعال صنعت معدن در استان کرمان که در زمینه استخراج سنگ های تراورتن و مرمر فعالیت می کند در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: به دلیل رکود حاکم بر بازار برخی از معادنی که سنگ آنها کمی ضعیف تر است نتوانستند همانند سابق به فعالیت خود ادامه دهند و مجبور شدند معدن خود را به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآورند.

وی افزود: معادنی هم هستند که سنگ آنها کیفیت بسیار خوبی دارد و سنگ آنها هم در داخل و هم در خارج از کشور مشتریان خاص خود را دارد، رکود روی این معادن تاثیر چندانی نداشته و این معادن طبق روال گذشته به کار خود ادامه می دهند.

معدندار با سابقه استان کرمان تصریح کرد: بسیاری از استخراج هایی که در معدن انجام می شود تخصصی نیست. استخراج نادرست در کمیت و کیفیت سنگ تاثیرات بسیار نامطلوبی  بر جای می گذارد. به عنوان مثال در بحث استخراج سنگ آهن نیز ما همین مشکل را داشتیم و چون برخی استخراج ها درست و اصولی انجام نشد بسیاری از مشتری های جهانی خود را از دست دادیم.

وی تصریح کرد: در بحث سنگ های تزیینی یک مزیت بسیار بزرگ نسبت به رقبای خارجی خود داریم و آن این است که بسیاری از سنگ های موجود در ایران بسیار منحصر به فرد هستند و نمونه آن در هیچ کجای جهان یافت نمی شود. این مزیت بسیار بزرگ باعث می شود که ما همیشه نسبت به رقبای خود یک قدم جلوتر باشیم.

وی تاکید کرد: بخش معدن تاکنون توانسته موفقیت های بسیار خوبی در تولید داشته باشد اما این صنعت در بحث بازاریابی کمی ضعیف عمل کرده که باید این نقص بر طرف شود و تلاش ها برای بازاریابی خارجی و معرفی سنگ های ایران به دنیا صد چندان شود.

وی ادامه داد: در استان کرمان دولت سرمایه گذاری های بسیار خوبی روی صنعت مس و آهن انجام داد. با توجه به ارز آوری بسیار خوبی که صنعت سنگ و معدن دارد جا دارد که روی این صنعت هم سرمایه گذاری های لازم توسط دولت انجام شود.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهارده − 8 =