فعالیت مجدد ۳ سنگبری در آذربایجان غربی

فعالیت مجدد ۳ سنگبری در آذربایجان غربی

289
0
سومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع وابسته معدنی ارومیه
سومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع وابسته معدنی ارومیه

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، جعفر صادق اسکندری سه شنبه شب در آیین آغاز بکار سومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع وابسته معدنی در پارک جنگلی ارومیه با بیان اینکه تا سال گذشته واحد فرآوری در استان فعال نبود افزود: اما امسال سه واحد فرآوری در استان فعال شده و علاوه بر آن اخیرا دو شرکت سنگبری بزرگ مقیاس با تولید بالای یک و نیم میلیون متر مربع در سال با همکاری بخش خصوصی در استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه‌ها در دنیا از جایگاه خاصی برخوردار بوده و برای شناساندن محصولات جدید و تولیدی، سومین نمایشگاه معدن و صنایع وابسته معدنی در ارومیه برگزار شده و خوشبختانه شرکت های مختلف داخلی و حتی خارجی نیز در آن حضور دارند.

اسکندری گفت: نمایشگاه‌ها، محلی برای محک سطح تولیدات، استانداردهایی که برای این محصول وجود دارد و نیز آشنایی افراد متخصص، پیمانکاران و سایر افرادی است که به نوعی با سنگ و مصالح ساختمانی و ماشین‌آلات معدنی سر و کار دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن یک نوع رقابت بین تولیدکنندگان به وجود آمده که بتوانند با آخرین فناوری‌های موجود آشنا شده و هم‌اکنون این موقعیت در دو سالن برای علاقه‌مندان مهیا شده و انواع واحدهای تولیدی از معادن آذربایجان‌غربی و سایر استان‌ها در آن شرکت کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امید است با شناساندن مجموعه فعالیت‌های معدنی استان و محصولات کنونی بتوان جایگاهی را در بازارهای داخلی و خارجی ایفا کرد.

سومین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع وابسته معدنی با حضور نادر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، جعفرصادق اسکندری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، حسن انتظار رئیس اتاق بازرگانی ارومیه و تعدادی از مسئولان و مدیران استانی به مدت چهار روز در پارک جنگلی ارومیه گشایش یافت.

این نمایشگاه با مشارکت ۵۶ واحد از هشت استان آذربایجان‌غربی و شرقی، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، فارس، زنجان و اصفهان و چهار شرکت از جمهوری آذربایجان در دو سالن برگزار می‌شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده + دو =