اعطاء ۳ هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی

اعطاء ۳ هزار میلیارد ریال مشوق صادراتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی: انواع سنگ‌های معدنی، سیمان، سیب و انواع آب میوه و کنستانتره محصولاتی هستند که از این استان به سایر کشورهای منطقه صادر می‌شوند.

811
0
جعفرصادق اسکندری
جعفرصادق اسکندری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، جعفرصادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود ۳ هزار میلیارد ریال مشوق‌های صادراتی در آذربایجان غربی برای صادرکنندگان نمونه اختصاص یابد.

وی افزود: تخصیص مشوق‌های صادراتی برای صادرکنندگان نقش غیر قابل انکاری در افزایش میزان صادرات از مرزها و پایانه‌های آذربایجان غربی دارد.

اسکندری گفت: هم اینک ۵۵ درصد از صادرات استان آذربایجان غربی به کشور عراق و ۳۶ درصد آن به کشور نیز به جمهوری ترکیه انجام می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: انواع سنگ‌های معدنی، سیمان، سیب و انواع آب میوه و کنستانتره محصولاتی هستند که از این استان به سایر کشورهای منطقه صادر می‌شوند.

اسکندری افزود: در موضوع تجارت خارجی و صادرات چالش‌هایی وجود دارد و در این میان فقدان شرکت‌های خدمات تخصصی صادرات محور از اصلی‌ترین دلایل به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: ضعف در بسته‌بندی کالا و انبارداری نیز از دیگر مشکلات پیش‌روی صادرات کنندگان آذربایجان غربی است.

اسکندری گفت: جذب سرمایه گذار و قیمت گذاری متناسب با بازارهای رقابتی نیز از برنامه‌های صادراتی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی است که بزودی عملیاتی می‌شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × سه =