آغاز عملیات اجرایی دسترسی به معادن آذربایجان غربی

آغاز عملیات اجرایی دسترسی به معادن آذربایجان غربی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی: پروژه‌های ایجاد راه‌های ارتباطی شامل احداث راه دسترسی به معادن تکاب، پیرانشهر و مهاباد در سال‌های گذشته انجام شد. از سوی دیگر عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن منطقه ایواوغلی– سیه‌باز خوی به طول 23 کیلومتر با اعتبار 100 میلیارد و 122 میلیون و 30 هزار و 761 ریال آغاز شد.

257
0
جعفرصادق اسکندری
جعفرصادق اسکندری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، جعفرصادق اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به مهمترین عملکرد اردیبهشت ماه و اقدامات محوری استان در بخش کارگروه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در باره استخراج مواد معدنی از معادن و تولید محصولات صنعتی در واحدها و صنف های تولیدی مطالعات لازم انجام و اطلاعات محصولات منتخب شامل مواد معدنی، محصولات صنعتی و یا کالاهای مهم جمع آوری شد.

اسکندری با بیان مهمترین مصوبات و اقدامات کارگروه اقتصاد مقاومتی سازمان گفت: در این زمینه نیز استفاده از قانون رفع موانع تولید به منظور حداکثر بهره‌برداری و بهره‌مندی از معافیت گمرکی برای ورود ماشین‌آلات واحدهای تولیدی حتی زیرپوشش سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها صورت گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد بخش معدن این سازمان اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از ظرفیت‌های بزرگ کشور به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، وجود معادن و منابع طبیعی است بنابراین یکی از اساسی‌ترین محورها در بخش معدن، سرمایه‌گذاری و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز تولید است که از ضرورت‌های افزایش تولید ملی نیز به شمار می‌رود.

وی افزود: بنابراین در شرایط اقتصادی حاضر و با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، یکی از مهمترین فرصت‌های مورد توجه، برنامه‌ریزی در بخش معدن و ظرفیت‌های بالقوه در داخل استان است.

اسکندری اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به منظور بهره‌مندی از تسهیلات مذکور و با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نسبت به پیگیری اجرای پروژه‌های زیرساخت معادن در معادن بزرگ و مناطق معدنی اقدام کرده است.

وی گفت: در این ارتباط، پروژه‌های ایجاد راه‌های ارتباطی شامل احداث راه دسترسی به معادن تکاب، پیرانشهر و مهاباد در سال‌های گذشته انجام شد. از سوی دیگر عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن منطقه ایواوغلی– سیه‌باز خوی به طول ۲۳ کیلومتر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد و ۱۲۲ میلیون و ۳۰ هزار و ۷۶۱ ریال آغاز شد.

اسکندری میزان ذخیره قطعی گواهینامه کشف صادره استان را رقم دو هزار و ۴۲۸ عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن، مساحت محدوده‌های گواهینامه‌های کشف صادره نیز ۵٫۶۵ کیلومتر مربع بوده است.

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید