جبار کیانی: مصوبات ستاد تسهیل در کهگیلویه وبویراحمد اجرایی نمی‌شود

جبار کیانی: مصوبات ستاد تسهیل در کهگیلویه وبویراحمد اجرایی نمی‌شود

رئیس اتاق بازگانی یاسوج: بیش از اینکه به فکر فروش واحدهای صنعتی غیرفعال باشیم باید دغدغه توسعه صنعت در استان را در بین مسئولان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد کنیم.

248
0
جبار کیانی
جبار کیانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، جبار کیانی پیش از ظهر امروز در سیزدهمین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه تمامی مصوبات ستاد تسهیل را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم اظهار داشت: آمار ارائه شدن توسط صنعت و معدن غیر واقعی است و متاسفانه این نشست‌ها خروجی مناسبی ندارند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه بیشترین جلسات ستاد تسهیل در کشور در استان کهگیلویه وبویراحمد تشکیل می‌شود، گفت: عدم اجرای مصوبات این نشست‌ها یک معضل جدی است.

وی بیان کرد: دبیرخانه ستاد اقدامات و تلاش‌های زیادی برای برگزاری جلسات انجام می‌دهد بعد گفته می‌شود بانک‌ها مصوبات را اجرایی کنند در حالی که مدیران و اعضای کارگروه باید پیگیر مصوبات باشند.

کیانی از سنگ‌اندازی‌ بانک‌ها برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی انتقاد کرد و افزود: با رئیس بانک صنعت و معدن کشور در تهران جلسه‌ گذاشته شد و مقرر شد مشکلی یکی از واحدهای صنعتی در استان حل شود اما این مشکل در بانک صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد حل و فصل نشد.

وی با بیان اینکه رویکرد ستاد تسهیل باید از ستادهای قبلی بهتر شود  تصریح کرد: انتظار می‌رود مسئولان از اختیارات حاکمی برای اجرای یک طرح که همه در راستای اشتغال‌زائی است استفاده شود   چرا که هدف اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد اشتغال و عدم وابستگی کشور به واردات است.

رئیس اتاق بازگانی یاسوج اظهار داشت: در کمیته ویژه بررسی مصوبات ستاد تسهیل هر هفته چهار طرح و واحد تولیدی با حضور اعضای این کمیته بررسی و نتایج جلسه به استانداری ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه باید رویکرد مدیریتی در رابطه با اجرای مصوبات ستاد تسهیل تغییر کند، بیان کرد: بیش از اینکه به فکر فروش واحدهای صنعتی غیرفعال باشیم باید دغدغه توسعه صنعت در استان را در بین مسئولان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید