جابجایی پول بزرگترین مشکل صادرات سنگ ایران

جابجایی پول بزرگترین مشکل صادرات سنگ ایران

192
1
مرتضی امینی
مرتضی امینی

مرتضی امینی مدیرعامل صنایع سنگ نقش جهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در حوزه صنعت سنگ از سال ۱۳۷۹ آغاز کردم. در حال حاضر در این کارخانه سنگ مرمریت تولید می شود.

وی در ادامه گفت: در زمینه صادرات به صورت مستقیم فعالیت نداریم اما سنگ تایل این کارخانه به صورت واسطه ای به استرالیا و آلمان صادر می شود. امروزه سنگ بسیاری از کارخانه ها از کیفیت بالایی برخوردار است و می توان اقدامات لازم را برای صادرات آنها انجام داد.

وی تصریح کرد: بزرگترین مشکل برای صادرات سنگ مساله جابجایی پول از دیگر کشورها به ایران است. مساله دیگر این است که باید به هر میزان که می توانیم اعتماد سازی کنیم تا مشتریان خارجی با اطمینان خاطر سنگ مورد نیاز خود را از ما خریداری کنند. اعتماد سازی با ارائه محصول با کیفیت و استاندارد و عمل به موقع به مفاد قرارداد به وجود می آید.

امینی گفت: حضور در نمایشگاه های بین المللی تاثیر مثبتی در روند بهبودی وضعیت صنعت سنگ دارد. من به عنوان بازدید کننده در اغلب نمایشگاه های بین المللی خارجی شرکت می کنم تا با کار آن ها آشنا شوم. حضور در این نمایشگاه ها به ما وسعت دید می دهد.

وی یادآور شد: تولیدات داخلی صنعت سنگ تا چند سال قبل پاسخگوی صادرات نبود اما در حال حاضر این ظرفیت در صنعت سنگ ایران به وجود آمده و می توانیم یکی از بزرگترین صادرکننده های سنگ دنیا باشیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

پنج − 2 =