تهدید بازار سنگ ایران توسط محصولات ترکیه

تهدید بازار سنگ ایران توسط محصولات ترکیه

شکستن قیمت سنگ های ساختمانی در ایران با توجه به تنوع بسیار بالایی که این محصولات از نظر رنگ، جنس و طرح دارند قدرت نفوذ ایران را در بازاریابی بین المللی بیشتر خواهد کرد اما این موضوع نیاز به تخقیق داشته و باید بدان توجه عمیقی شود.

191
0
travertine
travertine

به گزارش خبر گزاری سنگ ایران، بسیاری از محصولات معدنی ترکیه در طی چند سال گذشته به تدریج وارد بازار بین المللی شده است. معیار های این بازار یابی بسیار تامل بر انگیز می باشد که می توان نکات بسیار جالبی را از آن استخراج کرد.

سنگهای فراوری شده نهایی کشور ترکیه با قیمتی بسیار پایین تر از سنگ های ایران عرضه می شوند و این اختلاف قیمت بسیار زیاد بوده که خود به خود تهدیدی برای بازار سنگ ایران مخصوصا در زمینه سنگ تراورتن محسوب می شود.

قیمت تمام شده برخی سنگ های تولیدی ایران قابل رقابت با بازار جهانی نیست و بسیار گران بوده و در کنار آن به خاطر مباحث حمل و نقل نیز دشورای کار دو چندان می گردد از این رو نمی توان بازاریابی خوبی در این زمینه انجام داد و رقبا هر روز بیشتر بازار را در دست می گیرند و مسلط می گردند.

بازار جهان به روی ترکیه باز است و صنعتگران این کشور با قیمت گذاری پایین قدرت رقابت بسیار بالایی داشته و صادرات خود را به کانادا ، آمریکا، اروپا و آمریکایی جنوبی با قدرت انجام می دهد از این رو ترکیه در ۵ سال اینده سهم بزرگی از بازار بین الملل را در دست خواهد داشت.

شکستن قیمت سنگ های ساختمانی در ایران  با توجه به تنوع بسیار بالایی که این محصولات از نظر رنگ، جنس و طرح دارند  قدرت نفوذ ایران را در بازاریابی بین المللی بیشتر خواهد کرد اما این موضوع نیاز به تحقیق داشته و باید بدان توجه عمیقی شود.

ترکیه مسلط بر تکنولوژی های مرتبط با صنعت سنگ بوده و کارخانجات خود را به روز کرده و محصول خود را با استاندارد جهانی وارد دنیا می کند در حالی که در ایران بسیاری از کارخانجات از ماشین آلات سنتی بهره می برند و کیفیت خوبی برای صادرات نمی توانند ارائه دهند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید