شناخت بازار جهانی عامل اصلی موفقیت صنعت سنگ ترکیه

شناخت بازار جهانی عامل اصلی موفقیت صنعت سنگ ترکیه

361
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مرمریت سفید افیون با سیستم کریستالی درشت و ریز بیشتر در لابی ها و  پروژه های ۸۰ در ۸۰ استفاده می شود. سفید بودن آن بسیار یکدست و تک رنگ است و کاربرد آن نیز بسیار وسیع بوده و کمی سخت برش می باشد از این رو میزان ساب پذیری آن نیز بهتر است. رگه هایی به رنگ قرمز کم رنگ و روشن نیز گاه در آن دیده می شود اما تیپ یک دستی دارد. تنوع مرمریت در منطقه افیون ترکیه بسیار بالاست. افیون آلتینی یکی دیگر از سنگ مرمریت هست که با زمینه خاکستری و سفید ترکیب طرح و رنگی بسیار متفاوتی دارد.

مرمریت Afyon Honey:  همانطور که از نام آن پیداست ترکیب زمینه ای عسلی رنگی دارد و کمی مات بوده و تقریبا هاله ای از رنگ عسلی را در خود جای داده است. این نوع مرمریت معمولا در کنار مرمریت سفید افیون استفاده می شود. ترکیب رنگی روشن و تیره را می توان در این سنگ شاهد بود.

مرمریتAfyon Sugar, Afyon Seker : همانطور که از نام آن پیداست رنگی به سفیدی شکر دارد که در ترکیه به مرمریت شکری افیون معروف است. البته میتوان آن را در رده سنگ مرمریت سفید رنگ قرار داد.  مقاومت آن نیز در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مناسب است نوع برش بسیار نرم بوده و گزینه بسیار خوب در چند سال اخیر برای صادارت به کشور های اروپایی و عربی بوده است.

کشور ترکیه با توجه به شناخت کافی که از سلایق معماران اروپایی دارد و با توجه به آنالیز بازار ساختمان کشور های همسایه توانسته در امر بازار یابی موفق باشد که این خود  به تدریج بازار بسیار خوبی را برای مرمریت های نو پا و تازه و معادن جدید باز می کند. ایجاد بازار و ایجاد رقابت با سنگ های مشابه در دستور کار این کشور است و پیش بینی می شود که ترکیه در  سال آینده از صادر کنندگان اصلی مرمریت در دنیا به حساب آید.

روند رو به رشد صنعت ساختمان ترکیه نیز مصرف سنگ های ساختمانی را در این کشور رقم زده است، توسعه شهرهای بزگ ترک همچون استانبول، انکارا، ازمیر و برپایی نمایشگاه های بزرگ سنگ در ازمیر، استانبول و بورسای ترکیه امر بازاریابی را در این کشور رونق بخشیده و به نوعی کشور ترکیه را به مرکز بازاریابی سنگ های ساختمتانی در سطح بین الملل تبدیل کرده است.

afyon sugar marble
afyon sugar marble

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید